Antep Fıstığı İle İğne İpliğe Döneceksiniz

Obezitenin gittikçe arttığı günümüzde her gün bir zayıflama yöntemi ortaya çıkıyor. Bazı yöntemlerde yosun, bazılarında meyve ağırlıklı, bazılarında ise ekmeksiz yöntemler uygulanıyor.

Antep Fıstığı İle İğne İpliğe Döneceksiniz

Kamumanset.com - Antep Fıstığı İle İğne İpliğe Döneceksiniz - Obezitenin gittikçe arttığı günümüzde her gün bir zayıflama yöntemi ortaya çıkıyor. Bazı yöntemlerde yosun, bazılarında meyve ağırlıklı, bazılarında ise ekmeksiz yöntemler uygulanıyor. Kilo almanın da vermenin de masraflı olduğu bir durumda zayıflamak zor bir iş gibi görünüyor. Her gün bir diyete başlanıp da kısa zamanda bırakıldığı günümüzde yeni diyetler piyasaya çıkmaya devam ediyor.

Yapılan araştırmalarda Antep fıstığının zayıflamaya yardımcı olduğu ortaya çıktı. Zannedildiği gibi bu kuruyemiş insanlara kilo aldırmıyor yani.

California Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, yüksek besleyici değerlere sahip Antep fıstığının aynı zamanda kilo vermede etkisi olduğu ortaya çıktı. 52 aşırı kilolu hasta üzerinde yapılan araştırmada, bir gruba ara öğün olarak Antep fıstığı, bir gruba da tuzlu bisküvi verildi. 12 hafta süren araştırmada, Antep fıstığı yiyen grubun kısa sürede hedeflenen kiloya ulaştığı görüldü.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2020, 17:40

Pinar

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER