2016 senesinde beri sabit saat uygulamasına geçen Türkiye bu sene de aynı şekilde devam edecek mi yoksa kış saat, uygulamasına geçilecek mi merak ediliyor. İşte Saatler Geri Alındı Mı sorusunun yanıtı ve tüm detayları kamumanset.com' da sizlerle..

Gözden kaçırmayın

Valve, Steam Deck'in ilk ayını yaklaşmakta olan değişiklikler ve iyileştirmelerle işaretliyor Valve, Steam Deck'in ilk ayını yaklaşmakta olan değişiklikler ve iyileştirmelerle işaretliyor

Kamumanset.com - 2016 senesinde beri sabit saat uygulamasına geçen Türkiye bu sene de aynı şekilde devam edecek mi yoksa kış saat, uygulamasına geçilecek mi merak ediliyor. İşte Saatler Geri Alındı Mı sorusunun yanıtı ve tüm detayları kamumanset.com' da sizlerle..

Akıllı telefonların ve birçok teknolojik alet saatleri otomatik olarak geri aldığında Türkiye' de acaba bugün saat kaç sorusu ise vatandaş tarafından en çok merak edilen sorulardan biri oldu. 

30 ekim cumartesi gününü 31 ekim pazar gününe bağlayan gecede kış saatine geçmeye hazırlanan Türkiye' de bu sene de Akıllı telefonların ve birçok teknolojik alet saatleri otomatik olarak geriye aldıktan sonra vatandaşlar tarafından ise en çok merak edilen soru saatlerin ne zaman geri alınacağı olmuştu. 

Türkiye' de Saatler 2021 yılında da Geri Alınmayacak!

Türkiye' de 2021 yılındayız ve 2016 yılından itibaren sabit saat uygulaması devam ediyor. Bu sene de aynı şekilde sabit saat uygulamasının uygulanacağı yıllardan biri olacağı netleşiyor ve Türkiye 2021 yılında da aynı saat sistemi ile saatleri bir saat geri almadan devam ediyoruz.

aaaaaaaaasaaat

2016 yılında Resmi Gazete yayımlanan karar ile kış saat uygulaması yürürlükten kaldırıldı ve böylece kış saat uygulaması artık Türkiye' de uygulanmamaya başlandı. 

2021 yılında Türkiye saatinde herhaangi bir değişiklik olmayacak ve Türkiye 2021 yılında da kış saati sistemine geçiş yapmayacaktır. 

Doğru saati öğrenmek için ise TRT resmi internet sitesi veya manuel saatlerinizi kol saati, duvar saati gibi saatlerinizi kontrol edebilirsiniz. 

Resmi Gazete' de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı' nın 6 Eylül 2016 tarihli ve 24005 sayılı yazısı üzerine, Günün Yirmi Dört Saate Taksimine Dair Kanun' un 2. maddesine ilişkin değişikliği içermektedir.