Tam ölçekli Rus saldırısı için ana parantez olarak füze saldırısında beş kişi öldü. Rus füzeleri, yerel sakinlere Kremlin tarafından evlerini derhal terk etmeye çağırdığı için Kiev'in merkezinde bir televizyon kulesini vurdu.

Rusya-Ukrayna krizi CANLI: Moskova'nın Kiev'deki insanları 'evlerini terk etmeleri' konusunda uyarması üzerine Rusya televizyon kulesini vurdu. Tam ölçekli Rus saldırısı için ana parantez olarak füze saldırısında beş kişi öldü.
Rus füzeleri, yerel sakinlere Kremlin tarafından evlerini derhal terk etmeye çağırdığı için Kiev'in merkezinde bir televizyon kulesini vurdu .

Rusya Savunma Bakanlığı, hava saldırılarının Rusya'ya yönelik "bilgi saldırılarını" önlemeyi amaçladığını ve şehrin merkezinde büyük bir duman bulutunun görüldüğü resimler olduğunu söyledi.

Ukrayna TV kanalları kesintiye uğradı ve Ukrayna İçişleri Bakanlığı danışmanı Anton Herashchenko, herhangi bir kayıp sinyali geri getirmek için çalışma yapılacağını söyledi.

Bu arada Kremlin sözcüsü Igor Konashenkov, Salı akşamı daha fazla grev beklentisiyle Kiev'de yaşayan sakinleri "evlerini terk etmeye" çağırdı.

Rus zırhlı araçlarından oluşan devasa bir konvoy şehre doğru ilerlemeye devam ediyor.
Biden, yaptırımların 'yıkıcı bir etkisi' olduğunu söyledi. ABD başkanı, yaptırımların Rusya üzerinde şimdiden “yıkıcı bir etkisi” olduğunu iddia eden bir tweet attı.

ABD, Birleşmiş Milletler için çalışan bir Rus 'istihbarat ajanını' sınır dışı ettiğini söyledi. ABD, Pazartesi günü casusluk yaptıkları gerekçesiyle sınır dışı edilmeleri emredilen Birleşmiş Milletler Rus Misyonu'nun 12 üyesine ek olarak, Birleşmiş Milletler için çalışan bir Rus "istihbarat ajanını" sınır dışı ettiğini söyledi.

BM sözcüsü Stephane Dujarric Salı günü yaptığı açıklamada, BM'nin Pazartesi günü ABD'nin BM Sekreterliği için çalışan bir personeli sınır dışı etmek için harekete geçtiği konusunda bilgilendirildiğini doğruladı.

Kendimizi bu durumda bulduğumuz için üzgünüz, ancak ev sahibi ülke ile ilişki kuruyoruz” dedi.

Dujarric, mahremiyet ve konunun hassasiyeti nedeniyle daha fazla yorum yapmayı reddetti, ancak "Bu kararı biraz zorlaştıran şey, personelin görevine 14 Mart'ta son verecek olmasıydı" dedi.

ABD'nin Birleşmiş Milletler Misyonu Pazartesi günü yaptığı açıklamada, 12 Rus diplomatın "ulusal güvenliğimize ters düşen casusluk faaliyetlerine katılarak ABD'deki ikamet ayrıcalıklarını kötüye kullandığını" söyledi. ABD Misyonu sözcüsü Salı günü şunları söyledi: "ABD, 28 Şubat'ta, Birleşik Devletler'de ikamet imtiyazlarını kötüye kullanan Birleşmiş Milletler'de çalışan bir Rus istihbarat ajanının ayrılmasını talep etme sürecini de başlattı."

Sözcü, kamuya açık olarak konuşma yetkisine sahip değildi ve anonimlik koşuluyla yorum yaptı. Belarus yaptırımlarının ardından Liz Truss, 'Hiçbir şey ve hiç kimse masanın dışında değil' diyor. Dışişleri Bakanı Liz Truss, “Putin'e ve ona en yakın olanlara ekonomik acı veriyoruz. Ukrayna'nın egemenliği ve toprak bütünlüğü restore edilene kadar dinlenmeyeceğiz.

“Lukashenko rejimi, Rusya'nın yasadışı işgaline aktif olarak yardım ve yataklık ediyor ve Putin'e verdiği desteğin ekonomik sonuçlarını hissettirecek.

"Saklanacak hiçbir yer kalmayacak. Hiçbir şey - ve hiç kimse - masanın dışında değil." İngiltere Belarus'ta kimlere yaptırım uyguluyor? Dört üst düzey savunma yetkilisi ve iki askeri işletmeye derhal yaptırım uygulandı.

Bunlar arasında Belarus Genelkurmay Başkanı ve Birinci Savunma Bakan Yardımcısı, Tümgeneral Victor Gulevich, Tümgeneral Andrei Burdyko, Lojistik Savunma Bakan Yardımcısı ve Belarus Silahlı Kuvvetleri Lojistik Başkanı, Silahlanmadan Sorumlu Savunma Bakan Yardımcısı ve Başsavcı yer alıyor. Belarus Silahlı Kuvvetlerinin Silahlanma Temsilcisi Tümgeneral Sergei Simonenko ve Savunma Bakan Yardımcısı Tümgeneral Andrey Zhuk.

FCDO, devlet kurumları JSC 558 Uçak Onarım Tesisi ve askeri bir yarı iletken üreticisi olan JSC Integral'in de yaptırıma tabi tutulduğunu söyledi.

Hareket, adı geçen kişilerin Birleşik Krallık'a seyahat edemeyecekleri ve Birleşik Krallık merkezli varlıkların dondurulacağı anlamına geliyor. İngiltere Belarus'a yaptırım uygulayacak. Liz Truss, İngiltere'nin Rusya'daki ortak askeri tatbikatlara katılmasının ardından Belarus'a yaptırım uygulayacağını duyurdu.

Valve, Steam Deck'in ilk ayını yaklaşmakta olan değişiklikler ve iyileştirmelerle işaretliyor Valve, Steam Deck'in ilk ayını yaklaşmakta olan değişiklikler ve iyileştirmelerle işaretliyor

Bazı Rus birliklerinin Belarus sınırından Ukrayna'ya girmesi, İngiltere'nin daha önce “sağlayıcı” rolünü oynadığını iddia etmesine yol açtı.

Dışişleri bakanı, Belarus kişi ve kuruluşlarına yönelik ilk yaptırım dilimini açıkladı.

Ukrayna ayrıca bugün 300 Belarus tankının sınırda biriktiğini söyledi. Ukrayna içişleri bakanlığı: Rus birlikleri Kherson'a girdi. Ukraynalı yetkililere göre, Rus kuvvetleri Ukrayna'nın güneyindeki şehre girdi.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı, Ukrayna'nın kentin yönetim binasını hala kontrol ettiğini, ancak Rus kuvvetlerinin Kherson'a ağır bir saldırı düzenlediğini söyledi. Resimler, Rus bombardımanından sonra Harkov'da yıkımı gösteriyor.
Ukrayna'nın ikinci büyük şehri Harkov'da Rus bombardımanının ardından ortaya çıkan fotoğraflar ortaya çıktı.

Görüntüler, bir saldırının yerel yönetim binasına zarar verdiği Özgürlük Meydanı'ndan.