Rainbow Six Mobile, iOS ve Android cihazlara geliyor. Ubisoft, Rainbow Six serisinden oynaması ücretsiz, birinci şahıs nişancı mobil oyunu Tom Clancy's Rainbow Six Mobile'ı duyurdu.

Rainbow Six Mobile, iOS ve Android cihazlara geliyor. Ubisoft, Rainbow Six serisinden oynaması ücretsiz, birinci şahıs nişancı mobil oyunu Tom Clancy's Rainbow Six Mobile'ı duyurdu.

Bu yeni oyunda, oyuncular 5v5 maçlarda veya "Saldırıya Karşı Savunma"da birbirlerine karşı oynayacaklar. Adından da anlaşılacağı gibi, saldırganlar dronları konuşlandırarak ve "duvarları, zeminleri ve tavanları" aşarak düşmanları hakkında istihbarat elde etmek zorunda kalacaklar. Bu arada, savunma ekibindekiler, casus kameralar ve tuzaklar kullanarak istihbaratlarının güvende olduğundan emin olmak zorunda kalacaklar.

Godzilla, Call of Duty Warzone'a gidiyor gibi görünüyor Godzilla, Call of Duty Warzone'a gidiyor gibi görünüyor

Rainbow Six Mobile'ın tanıtım fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz. Ubisoft, "Oyuncular [Rainbow Six Mobile'da] strateji ile ekip çalışmasını harmanlayarak, hepsini kazanmak için saldırmak ve savunmak arasında gidip gelirken yoğun yakın dövüşün heyecanını yaşayacaklar" diyor.

"Oyuncular, Rainbow Six evreninden, her biri kendi benzersiz beceri seti, silahları ve gadget'larıyla donatılmış, tamamen özelleştirilebilir, yüksek eğitimli operatörlerden oluşan bir ekip oluşturacaklar."

Buna ek olarak Rainbow Six Mobile, Bank ve Border gibi Rainbow Six Siege haritalarını da yeniden sunacak.
Ubisoft, Rainbow Six Mobile'ın, oyuncuların hareket halindeyken oynama rahatlığına uyacak şekilde "modlar ve özelleştirilebilir kontroller" eklenerek "mobil platformlar için optimize edildiğini" belirtiyor.

Bu yeni el tipi, Siege benzeri deneyimi denemekle ilgilenen oyuncular, Rainbow Six Mobile'ın web sitesinde yapılacak testlerin bir parçası olma şansı için kayıt olabilirler. Başka yerlerde Activision, kendi shoot 'em up Call of Duty: Warzone'u mobil cihazlara getirdiğini de duyurdu .

Call of Duty Mobile ile karıştırılmaması gereken, Warzone'un bu yorumu, Activision'ın piyasaya sürüldüğünde "tamamen yeni, AAA mobil deneyimi" vaat etmesiyle sıfırdan inşa ediliyor.