Pilates Yaparak Zayıflamak Mümkün mü  Pilatesle kaç kilo verilir? Haftada kaç defa pilates yapmak gerekir? Pilates ile zayıflama hakkında merak edilenler

Melek Masso'nun Hamur Yoğurduğu Anlar Sosyal Medyada Gündem Oldu Melek Masso'nun Hamur Yoğurduğu Anlar Sosyal Medyada Gündem Oldu

KamuManset - Pilates Yaparak Zayıflamak Mümkün mü  Pilatesle kaç kilo verilir? Haftada kaç defa pilates yapmak gerekir? Pilates ile zayıflama hakkında merak edilenler.. Son yıllarda hayatımıza hızlı bir giriş yapan pilates topları ünlülerinde tercih etmesiyle kısa zamanda kilo vermek isteyenlerin ilgi odağı oldu. Peki pilastesle zayıflamak gerçekten mümkün mü, yoksa bu sadece popüler dünyanın getirmiş olduğu bir akım mı?

pilates2

PİLATESLE KİLO VERİLİR Mİ?

Öncelikle şunu belirtmekte fayda var ki diyet programlarının en olmazsa olmazlarından bir tanesi egzersizlerdir. Dolayısıyla akşam ya da sabah yapılan hangi egzersiz olursa olsun mutlaka vücuda bir faydası olacaktır. Çünkü hangi yolla hangi biçimle olursa olsun hareket eden bir vücut ısınır ve ısınan bir vücut da kolay yağ yakar. Dolayısıyla biz pilates ile yapılan egzersizlerin de zayıflamada etkili olduğunu söyleyebiliriz.

Pilatesle yapılan egzersizler genel olarak iki ayrılmaktadır. Bunlar sadece topla yapılan egzersizler ve aletli yapılan pilates çeşitleridir. Sadece topla yapılan pilatesler sade ve yavaş hareketler gibi görünse de doğru bölgeye yapıldıkları takdirde kısa sürede sonuç verebilirler. Pilates zor bir spor olduğu için ilk başlarda zorlanılsa da zaman geçtikçe alışılır. 

pilates3

Aletli pilates yöntemi ise fitness aletleri ile birlikte yapılan egzersiz türleridir. Aletli pilatesleri matwork denilen diğer pilates türünden ayıran en önemli özelliği, uzman rehberliğinde olması gerektiğidir. Matwork pilatesi gerekli olduğu durumlarda egzersiz rehberinden bakarak yapabilirsiniz ancak aynı durumu aletli pilates için söylemek mümkün değildir. Eğer pilatesle yeni çalışmaya başlamışsanız mutlaka uzman yardımı almalısınız. Uzmana nasıl bir şekilde ilerlemeniz gerektiği hakkında sorular sorup bir program çıkartmalısınız. Bu program vücut ağırlığınıza, boyunuza ve vücut kitle indeksinize göre yapılır. Pilates programınıza uymanız da özellikle ilk haftalarda büyük önem arz ediyor.

Dolayısıyla bunu bir fitness salonunda yapmanız sizin için en doğrusu olacak yöntemdir. Ayrıca belirtmekte fayda var ki aletli pilates ile 500’ün üzerinde hareket yapmanız mümkündür. Birçok hareket çeşidini bizlere sunan pilates ile kilo vermek mümkündür. Dolayısıyla aletli pilateste hareket seçenekleriniz matworke göre çok çok fazladır.