El Kızı Perihan Savaş Kaç Yaşında Cavidan Karakterini Kim Canlandırıyor? El Kızı Cavidan'ı kim oynuyor? El Kızı dizisi Perihan Savaş kimdir, nereli? Detaylar kamumanset.com'da sizlerle.

Gözden kaçırmayın

Elite Isadora Kim Oynuyor İbiza İmparatoriçesi Kim Neden Öyle Deniyor? Elite Isadora Kim Oynuyor İbiza İmparatoriçesi Kim Neden Öyle Deniyor?

El Kızı Perihan Savaş Kaç Yaşında Cavidan Karakterini Kim Canlandırıyor? El Kızı Cavidan'ı kim oynuyor? El Kızı dizisi Perihan Savaş kimdir, nereli? Detaylar kamumanset.com'da sizlerle.. Fox Tv ekranlarının yeni dizisi El Kızı oyuncuları izleyicinin dikkatini çekiyor. Başrollerinde Sevda Erginci, Fikret Kuşkan, Perihan Savaş, Münir Can Cindoruk, İsmail Ege Şaşmaz ve Sedef Avcı'nın yer aldığı FOX TV'nin yeni dizisi El Kızı dizisi bu akşam ilk bölümüyle izleyici karşısına çıkıyor. İzleyiciler Elkızı oyuncuları kim olduğunu merak ediyor. Peki dizide Cavidan rolüne hayat veren Perihan Savaş kimdir, kaç yaşında?

Bir öğretmen kızı olan Ezo annesinin vefatının ardından zalim bir baba ve babaannesi ile beraber yaşayarak büyümüştür. Babaannesi de oldukça sert olan Ezo sevgisiz bir çocuk olarak büyümüştür. Sürekli ezilen ve itilip kalkılan bir çocuk olmaya alışan Ezo büyüyüp genç ve güzel bir kadın haline gelir. Bu zamana kadar birçok zorluk yaşayan genç kadının hikayesinin konu alındığı dizide Ezo karakterine Sevda Erginci hayat vermektedir. Resul'ü Fikret Kuşkan canlandırırken Cavidan karakterine Perihan Savaş hayat vermektedir. Dizinin Harun'u ise İsmail Ege Şaşmaz'dır. Peki dizide Cavidan karakterine hayat veren Perihan Savaş kimdir, kaç yaşında?

peri3

PERİHAN SAVAŞ KİMDİR?

14 Haziran 1957 tarihinde dünyaya geldi. Yeşilçam oyuncularından olan ünlü oyuncu aslen Sürmenelidir. Beş yaşında İstanbul Şehir Tiyatrosunda oyunlarda yer almaya başladı. 

Atmaca Mehmet - 1972
İyi Döverim Kötü Severim - 1972
Katerina 72 - 1972
Serseri Kral - 1972
Para - 1972
Kanlı Değirmen - 1972

İpekçe - 1987
Sevgi Dünyası - 1987
Su - 1986
Aşk Ve Kin - 1986
Hastahane - 1986
Bir Daha Umut - 1986

Gerçek Kesit: Manyak - 2018
Kafalar Karışık - 2018
Gulyabani - 2014
Zaman Makinesi 1973 - 2014
Dursun Çavuş - 2013

Yer aldığı filmler kadar dizileri de olan ünlü sanatçı Perihan Savaş birçok dizide de yer aldı. Perihan Savaş Sis, Arkadaşım ve Ben, Sapık Kadın, Yaşarken Ölmek, Silah Arkadaşları, Sevdalılar, Kimyacı, Yarına Gülümsemek, El Kızı, Arka Evin İnsanları, Cennet Gözlüm, Büyük Buluşma, Lekeli Melek, Namus, Sev dedi Gözlerim, İki Kızgın Adam, Analar Ölmez, Kardelen, Yalanın Batsın, Kendini Bırak Gitsin, Umutların Ötes, Harput Güneşi, Yaprak Dökümü, Yanık Koza, Gece Yürüyüşü, Gazi, Bedel, Leyla ile Mecnun, Sırat, Çukur gibi dizilerde yer aldı.

peri2

Son olarak başrollerinde Sevda Erginci, İsmail Ege Şaşmaz ve Fikret Kuşkan'ın yer aldığı El Kızı isimli dizide Cavidan karakterine hayat vermektedir. 64 yaşında olan Perihan Savaş 1979 yılında İbrahim Tatlıses ile evlendi. 1982 yılında ise ayrıldı. Yılmaz Zafer ile 1987 yılında evlendi 1995 senesinde ayrıldılar. İki çocuğu olan ünlü oyuncu El Kızı dizisi ile izleyici karşısına çıktı.