Pelin Karahan'dan Sektör Hakkında Şok Açıklamalar. Pelin Karahan ekranlarda olmama sebebini ilk kez açıkladı

Pelin Karahan'dan Sektör Hakkında Şok Açıklamalar. Pelin Karahan ekranlarda olmama sebebini ilk kez açıkladı. Başarılı oyuncu Pelin Karahan, konuk olduğu bir programda yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çekti. "Sektöre neden kırıldınız neden artık yoksunuz?" sorusu üzerine üzüntüsünü belirten güzel oyuncu anne olduktan sonra sektörde dışlandığını dile getirdi.

Rol aldığı dizilerle adından sıkça söz ettiren Pelin Karahan Aslı Şafak'la İşin Aslı" programına konuk oldu, yaptığı açıklamalarla dikkat çekti. Ali Demir ve Can Eyüp adında iki çocuğu bulunan Pelin Karahan "Sektöre neden kırıldınız, niçin artık yoksunuz?" şeklindeki soru karşısında konuyla ilgili dertli olduğunu dile getirdi.

Kim Milyoner Olmak İster'e Katılan Sefo Joker Olarak İrem Derici'yi Çağırdı Kim Milyoner Olmak İster'e Katılan Sefo Joker Olarak İrem Derici'yi Çağırdı

38 yaşındaki başarılı oyuncu "Genel olarak sektöre ve sektördeki arkadaşlarıma kırıldığımı söyleyebilirim. Evlenip, çocuklu bir hayata geçtikten sonra 'Sen artık bir şey yapmazsın', 'Oyunculuk yapmana gerek yok', 'Artık anne oldu, çalışmaz', 'Eşinin durumu iyi oyunculuk yapmana gerek yok' gibi bir tavır gördüm! Bu durumdan çok rahatsız oldum. Ben oyuncuyum. Evet çocuk doğurdum, emzirmek vs. için bir ara verdim, sonra devam edeceğimi dile getirdim. Bu nasıl bir algıdır; eşinin durumu iyi, ihtiyacı da yok demek nedir?" dedi. Ardından ünlü oyuncu Pelin Karahan daha sonra sözlerini şöyle devam etti: "Ben çalışan bir kadın olduğum için neye ihtiyacım yok? Kadınlar yapıyor, hemcinslerim yapıyor bunu! Seni böyle elemiş gibi görüyorlar öyle bir algı yaratıyorlar. Bunu zaten erkek oyuncu yapmıyor sana. O dönemden sonra zaten 'Kıbrıs' dizisine gittim. En zorunu seçtim, başka bir ülkede dizi çektim, herkes de yapabileceğimi gördü."

"Benim aslında kimseye ihtiyacım yoktu ama bir kadın olarak bir erkeğe ihtiyacım var sanıyordum aksine bana ve anneme laf gelmesin diye her zaman dikkatli davranmışımdır. Çünkü annemle sadece iki kadındık. Dul bir kadın olarak yaşamak bu ülkede hiç kolay değil." dedi.

"Üzerinize hemen bir şey yapıştırıveriyorlar. Bunu taşımak gerçekten de çok zor" diyen oyuncu, "Ben bu kontrollü tavırlarım sebebi ile dışarıdan bakanlar benim için ‘Soğuk bir kadın’ diyor. Konuşunca bıcır bıcır olsam da bu mesafeli duruşum o dönemlerden kalma bir şey" açıklamasında bulundu.