Pakize Suda'nın Son İsteğini Sezen Aksu Açıkladı. Sezen Aksu'dan duygusal açıklama

Pakize Suda'nın Son İsteğini Sezen Aksu Açıkladı. Sezen Aksu'dan duygusal açıklama. Beyninde pıhtı atması sebebiyle 70 yaşında hayatını kaybeden Pakize Suda'nın 2015 yılında Sezen Aksu'ya söylediği vasiyeti olduğu ortaya çıktı. Ünlü senarist ve oyuncu Pakize Suda, o dönem sunuculuk yaptığı programda Aksu'ya seslendi ve "Sezen benim de arkamdan bir hatıra ormanı yaptır" ifadelerine yer verdi.

Ünlü oyuncu 'Hayat Bilgisi', 'Davetsiz Misafir' ve 'Sevda Çiçeği' adlı yapımlardaki başarısı ile tanınıyordu. Aynı zamanda senaristlik de yapan başarılı oyuncu Pakize Suda, uzun süredir demans hastalığıyla savaşıyordu. Gözlerden uzak bir hayat yaşayan Suda, beyninin pıhtı atması sonucu ani bir şekilde hayatını kaybetti.

2015 yılında sanatçı Sezen Aksu'ya vasiyetini açıkladı. "Sezen benim de arkamdan bir hatıra ormanı yaptır." ifadelerine yer verdi. 

Afra Saraçoğlu ve Mert Yazıcıoğlu'ndan Ayrılık Haberi Afra Saraçoğlu ve Mert Yazıcıoğlu'ndan Ayrılık Haberi

Katıldığı bir programda o zamanlar Sezen Aksu'nun vefat eden Aysel Gürel için 5 bin fidan diktirdiğini öğrenen Pekize Suda, bir vasiyet isteğinde bulunmuştu. Sezen Aksu'ya seslenen ünlü isim," Sezen benim de arkamdan bir hatıra ormanı yaptır" açıklamalarına yer vermişti.

 Fethiye'deki Devlet Hastanesi'nde vefat ettiği öğrenilen ünlü oyuncunun hayranları şok oldu. Üzücü haberi veren Pakize Suda'nın yeğeni Dilara Elagözlü  açıklamasında "Bir süredir rahatsız olan ve tedavi görmekte olan sevgili teyzem Pakize Suda, beynine pıhtı atması sebebiyle bu sabah hayatını kaybetmiştir. Çok üzgünüz. Sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Cenaze bilgilerini daha sonra paylaşacağım" ifadelerine yer vermişti.

Çılgın Dershane, Ayrılık acısı gibi filmlerde oynayan oyuncu Erguvan Yılları, Pembe Patikler, Hayat Bilgisi, Davetsiz Misafir, Sevda Çiçeği gibi dizilerde yer aldı. Dobra Dobra, Konuşa Konuşa, Lezzet Yolculuğu, Pakizeli Günler gibi programlarda sunucu olarak yer aldı.