OnePlus 10 Pro ve iPhone 13 Pro kamera testi çok tek taraflı. OnePlus 10 Pro , Hasselblad'ın mobil kameralar için özel yazılımının ikinci nesline sahiptir ve şimdiden bazı sonuçlardan etkilendik.

OnePlus 10 Pro ve iPhone 13 Pro kamera testi çok tek taraflı. OnePlus 10 Pro , Hasselblad'ın mobil kameralar için özel yazılımının ikinci nesline sahiptir ve şimdiden bazı sonuçlardan etkilendik. Ancak, gerçek test, onu diğer çok yetenekli telefonlara karşı koyduğumuzda ortaya çıkıyor. Geçen hafta, hem OnePlus 10 Pro'yu hem de Apple iPhone 13 Pro'yu yanımda taşıdım ve her ikisiyle de fotoğraf çektim. Şimdi hangisinin en iyi fotoğrafları çektiğini görebiliriz.

Kameralar

Fotoğraflara değinmeden önce, donanım söz konusu olduğunda iki kameranın nasıl farklılaştığını görmeliyiz. iPhone 13 Pro, ana, geniş açı ve telefoto görevleri için üç adet 12 megapiksel kameraya sahiptir. Ana kamerada f/1.5 diyafram, çift optik görüntü sabitleme (OIS), yedi elemanlı lens, Smart HDR 4 ve Apple'ın Deep Fusion teknolojisi bulunuyor. Telefoto 3x optik zoom ile çekim yapıyor ve geniş açılı kamera 120 derecelik bir görüş alanına sahip.
OnePlus 10 Pro, f/1.8 diyafram açıklığına sahip 48MP Sony IMX789 ana kameraya, yedi elemanlı lense, OIS'ye ve Hasselblad for Mobile yazılımına sahiptir. 150 dereceye kadar görüş alanına sahip 50 MP geniş açılı kamera ile OIS ve 3.3 optik yakınlaştırma özellikli 8 MP telefoto kamera da buna katılıyor. iPhone'un ön tarafında başka bir 12MP kamera bulunurken, OnePlus 10 Pro'da 32MP selfie kamerası var.

Referans olarak, buradaki tüm fotoğraflar otomatik modda ve bir odak noktası bulmak için dokunmadan çekildi. Tüm fotoğraflar, renk kalibreli bir monitörde görüntülendi, ancak daha sonra onları daha web dostu hale getirmek için yeniden boyutlandırıldı.

Gece modu

Karanlıkta çiçek fotoğrafları çekerken garip bakışlar aldım ama buna değdi. Fotoğraf, gün batımından bir saat sonra OnePlus 10 Pro'da Gece modu kullanılarak çekildi ve iPhone'un pozlama süresini otomatik olarak ayarlamasına izin verildi. İkisi arasındaki fark önemli. OnePlus 10 Pro'nun fotoğrafı renkleri doğru bir şekilde yakalar ve o sırada oldukça karanlık olduğu düşünüldüğünde sahneyi kesinlikle etkili bir şekilde aydınlatır. Fotoğrafını çektiğim şey çok açık, güzel bir alan derinliği var ve nergislerin karanlıkta nasıl göründüğünün tamamen işlevsel bir temsili.

Geniş açılı kamera

Bu ilginç bir tanesidir. Fotoğrafı çektiğim gün güzel bir gündü ve iPhone 13 Pro güzel bir mavi tonuna karşı az miktarda beyaz bulutu göstererek gökyüzünü harika bir şekilde yakalıyor. Bununla birlikte, ağaçlar ve nergislerin etrafındaki yeşil ton çok daha koyu olur. Genel fotoğraf oldukça sıcak ama arka planda biraz daha az gölge olmasını tercih ederdim. Denge sadece biraz kapalı.

WhatsApp uzun zamandır beklenen Tepkiler ve Topluluk özelliklerini duyurdu WhatsApp uzun zamandır beklenen Tepkiler ve Topluluk özelliklerini duyurdu

OnePlus 10 Pro diğer yöne gidiyor. Nergislerin sarı ve yeşili, arka plandaki ağaçlar ve yapraklar gibi çok daha parlaktır. Ancak fotoğraf daha sonra ön plana göre pozlamayı tercih ederek gökyüzünü yıkar. Bu, iPhone'un fotoğrafındaki bariz kahverenginin aksine, ağaç gövdelerine hafif sarı bir renk verir.

Yakınlaştırdığınızda farklar ortaya çıkıyor. iPhone 13 Pro'nun fotoğrafı önemli ölçüde daha keskin ve her bir çiçek başı baştan sona görülebilirken, OnePlus 10 Pro'nun fotoğrafında, baktığınız fotoğrafın derinliklerinde çok daha az belirgin hale geliyorlar. iPhone 13 Pro'yu kazanan yapar.