Masterchef yeni bölüm Mardin ilinde çekilirken Ömür Akkor' u da ekranlarda görüyoruz. Ömür Akkor kimdir gelin daha yakından inceleyelim..

Selen Görgüzel'den Tepki Çeken Açıklama: Hesabı Bana Ödeten Erkeğe Etek Giydiririm Selen Görgüzel'den Tepki Çeken Açıklama: Hesabı Bana Ödeten Erkeğe Etek Giydiririm

http://Kamumanset.com - Masterchef yeni bölüm Mardin ilinde çekilirken Ömür Akkor' u da ekranlarda görüyoruz. Ömür Akkor kimdir gelin daha yakından inceleyelim..

Ömür Akkor' u yeni bölümde hem yarışmacılarımıza yemek tarifi verirken görüyoruz hemde şef olarak eleştiri yaparken. Gelin Masterchef' e bu akşam Mardin' de konuk olan ve aynı zamanda yemekleri tadan bir juri üyesi olan  Ömür Akkor' u yakından tanıyalım..

Ömür Akkor Kimdir?

Ömür Akkor 1975 yılı Kilis ili doğumludur. Uzun yıllardır Türk Mutfağına dair çalışmalar yapan  Ömür Akkor, Türkiye' nin tam 81 ilini gezmiştir ve Türk Mutfağı için 250.000 km projesini tamamlamıştır. Bu akşam Masterchef yarışma programına konuk olan  Ömür Akkor Uludağ Üniversitesinde İktisat bölümünden mezun olmuştur. Sonrasında tam 5 yıl boyunca ise Bursa' nın ilçe ve köylerinde yemekleri kayıt altına almıştır. Türkiye' nin en eski kazı yeri olan Alaca Höyük' te kazı çalıştayı ekibinde şef olarak bulunmuştur ve 4000 yıllık yemekleri hayata geçirmiştir. 

Bursa ilinin 500 yıllık yemek kültürünü Bursa Mutfağı kitabında anlatan başarılı Şef  Ömür Akkor böylece ilk kitabını yazmıştır. 2009 yılının Mart ayında yayınlanan bu kitapta ilk kez yayınlanan dünya mutfak literatürüne giren 140 kadar tarif yer almaktadır. 

Başarılı şef  Ömür Akkor' un Türk mutfağını anlatmış olduğu tam 26 adet kitabı ve 200 ü aşkın makalesi bulunmaktadır. 2012, 2015 ve 2016 yılında yazdığı kitapları ile Gourman Cookbook Awards tarafından farklı katagorilerde Best in the world - dünyanın en iyisi - olarak seçilmiştir. 

Başarılı şef  Ömür Akkor, Zennup 1844' ün kurucu ortağı ve mutfak şeflerindendir. 

Bu akşam ise başarılı şef  Ömür Akkor' u yeni bölümde Masterchef yarışmasında hem sunucu, hem yemek tarif eden hemde puanlama yapacak olan juri üyesi olarak görüyoruz. Bakalım başarılı şef  Ömür Akkor, bu sezon yarışmacılarının yapmış oldukları Mezopotamya yemeklerini beğenecek mi, izleyip göreceğiz. 

Masterchef yarışma programı, bu sezon yeni bölümleri ile saat 20.00 de TV 8 ekranlarında. 15 ekim ve 16 ekim günü ekranlarda yer almayacak fakat 17 ekim günü eleme bölümü ile yeniden TV 8 ekranlarında yer alacak. Sakın kaçırmayın.