Okullar Kapanacak Mı Yüz Yüze Eğitim Bitiyor Mu Bakan Koca Açıkladı Okullar kapanıyor mu Sağlık Bakanlığı açıkladı Yüz yüze eğitim bitiyor mu?

Okullar Kapanacak Mı Yüz Yüze Eğitim Bitiyor Mu Bakan Koca Açıkladı Okullar kapanıyor mu Sağlık Bakanlığı açıkladı Yüz yüze eğitim bitiyor mu? 6 Eylül tarihinden beri okullarda yüz yüze eğitim devam ediyor. Vaka sayılarının artması ile beraber online eğitime dönüp dönülmeyeceği de merak ediliyor. Peki Okullar kapanacak mı? Yüz yüze eğitim bitiyor mu? Konu hakkında son dakika açıklamaları gelmeye devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre okulların kapanmayacağı vaka durumuna göre bazı sınıfların karantinaya alınabileceği duyurulmuştu. Konuyla ilgili son açıklama ise Sağlık Bakanı Koca'dan geldi. Sağlık Bakanı okullar hakkında kesin bilgi verdi. Bakan Koca milyonların merak ettiği "Okullar kapanacak mı?" sorusuna net yanıt vererek yüz yüze eğitimin devamlılığı hakkında konuştu. Sağlık Bakanlığı'ndan yüz yüze eğitim açıklaması geldi.

okul2

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs vaka sayılarının artması ile beraber öğrenci ve veliler okulların ne zaman online olacağını araştırmaya devam ediyor. Yüz yüze eğitim 6 Eylül'den beri kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Sınıflardaki vaka sayılarındaki artış ile beraber veliler ve öğrenciler 'okullar kapanacak mı' sorusuna cevap arıyorlar. Binlerce ilkokul, ortaokul ve lise öğrencisini yakından ilgilendiren yüz yüze eğitim Koronavirüs Bilim Kurulu'nda ele alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada, "En net şekilde ve kararlı bir tavırla okullarımızın kapanmasının asla gündem olmayacağını bir kez daha ifade ediyoruz. Okulların kapanması söz konusu değil." ifadelerine yer verdi. Yüz yüze eğitimin gerekliliğini daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'de vurgulamıştı. Sağlık Bakanı da yüz yüze eğitimin gerekliliğini açıkladı.

okul3

Toki Kura Tarihleri İstanbul Belli Oldu Mu Toki İzmir, Ankara Kura Tarihleri Toki Kura Tarihleri İstanbul Belli Oldu Mu Toki İzmir, Ankara Kura Tarihleri

Video konferans yöntemi ile düzenlenen Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından bir açıklamada bulunuldu. Genç nüfüsun vakaları içindeki dağılımına, aşı programlarının değerlendirilmesi ile ilgili toplandığı belirtilen koronavirüs bilim kurulu toplantısının ardından Bakan Koca yüz yüze eğitim hakkında açıklamada bulundu. "Bilim Kurulu üyelerimiz kendilerine çok sayıda 'Okullar açık kalacak mı' sorusu ile müracaat edilmesinden şikayetçi. En net şekilde ve kararlı bir tavırla okullarımızın kapanmasının asla gündem olmayacağını bir kez daha ifade ediyoruz. Okulların kapanması söz konusu değil. Gündemimizde olmayacak. Bu sorunun gündemde kalmasının ise hiçbir faydası da manası da yok. Çocuklarımızı koruyarak, tedbirlere uyarak eğitimin her kademesinde yüz yüze eğitime devam edeceğiz." ifadelerine yer vererek okulların kapanmayacağını net bir şekilde bir kez daha belirtti.