Okullar Kapanacak Mı MEB Karar Verdi Yüz yüze eğitim bitiyor mu? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'en şok açıklama

Okullar Kapanacak Mı MEB Karar Verdi Yüz yüze eğitim bitiyor mu? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'en şok açıklama.. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 6 Eylül itibarıyla okullar yüz yüze eğitime açılmıştı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle vaka sayıların artması ise hem öğrencileri hem de velileri korkutuyor. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ise halkın merak ettiği soruları cevaplıyor. Peki okullar kapanacak mı? Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den merak edilen açıklama..

bakan2

KYK Burs Sonuçları Sorgula KYK Bursu Hakkında Önemli Gelişme KYK Burs Sonuçları Sorgula KYK Bursu Hakkında Önemli Gelişme

Milyonlarca öğrenci gündeminde yer alan okulların kapanıp kapanmayacağı her gün öğrenci ve velilerin araştırması ile devam ediyor. Yüz yüze eğitimin devam etmesi sebebi ile vaka sayılarında artış görüldüğü düşünülüyor. Konu ile alakalı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den açıklamalar geliyor. Peki herkesin merak ettiği soru cevaplandı mı? Okullar kapanacak mı, yüz yüze eğitim bitiyor mu? İşte detaylar..

bakan3

Erdoğan yaptığı son açıklamada okullar hakkında açıklamada bulunmuştu. "2021-2022 Akademik Yılı'nın ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Koronavirüs nedeniyle eğitim alanında da büyük zorluklar yaşadık. Eylül ayının başından itibaren okul öncesi, ilkokul ve liselerin hepsini açtık. 71 bin okulumuzun tamamı açıktır. Sadece 2 okulumuzda karantina uygulamasına gidilmiştir." ifadelerine yer verildi. Okulların kapanması ile ilgili iddialar hakkında Bakan Mahmut Özer yaptığı açıklamada "Bizim geliştirdiğimiz sistemde okulları kapatmayı değil, sınıfları kapatmayı gerektiriyor. ABD'de yayınlanan veriler bize şunları gösteriyor, kaygı yaratan delta varyantı beklenene göre çok daha az gerçekleşti. ABD'de şuan okulların %2'si kapalı. Aslında çok daha yüksek oran bekleniyordu fakat düşük oran gerçekleşti. Şuan ülkemizde en güvenli yer okullarımız. Bu kadar denetimin olduğu başka bir yer yok. 6 Eylül'den şu ana kadar kapanan sınıf oranları, günlük olarak, kapanan ve açılan sınıfların toplam sınıf sayısına oranı yüzde 1'in altında görünüyor. 25 Eylül tarihinden sonra yüzde oranının negatife düşme oranı artıyor, yani kapanan okullar gittikçe açılmaya başlıyor. Amerika'daki okulların yüzde 2'si kapalı. Türkiye'de kapanan sınıf oranları bile oldukça düşük" ifadelerine yer vererek okulların kapanmasının ihtimali olmadığını dile getirdi. Artan vaka sayıları ise vatandaşları korkutmaya devam ediyor.