Okan Bayülgen Z Kuşağı Açıklaması Tepki Çekti Ünlü şovmen Okan Bayülgen sosyal medya fenomenlerinden sonra Z kuşağına yüklendi. Son olarak sosyal medya fenomenlerine çöp diyen ünlü şovmen bu kez Z kuşağına laf söyledi. Ünlü komedyen Okan Bayülgen konuk olduğu programda "Z kuşağından hiç hazzetmiyorum. Z'nin bir bölümünü çok seviyorum. Bir bölümüyle de ölünceye kadar düzenli olarak kafa bulmak istiyorum" ifadelerine yer verdi. Ünlü şovmen Okan Bayülgen söyledikleri ile dikkatleri üzerine çekti.

Başarılı şovmen Muhabbet Kralı isimli programda konuştu. Prof. Dr. Barış Erdoğan "Z Kuşağı’na ‘hapı yutmuş kuşak’ diyorum. Birincisi geçen sene 128 bin çocuk antidepresan almış, gerçek anlamında hapı yutmaktan bahsediyorum. İkinci olarak ise sorunları çözmesini bilemeyen, iki insanla nasıl konuşulacağını bilmeyen bir nesil çıkıyor ortaya. Üçüncü olarak ise dünyada da Avrupa’da da 2. Dünya Savaş’ından sonra ilk kez bir nesil anne ve babasından daha kötü ekonomik şartlara sahip olacak" şeklinde açıklamada bulundu. Haber Golabal'da konuşan Okan Bayülgen de Erdoğan'ın söylediklerinin arkasından "Z kuşağından hiç hazzetmiyorum. Z’nin bir bölümünü çok seviyorum. Bir bölümüyle de ölünceye kadar düzenli olarak kafa bulmak istiyorum ve Alfa’yı kurtarmak istiyorum" ifadelerine yer verdi.

Ünlü komedyen Okan Bayülgen Haber Global'de ekranlara gelen Tarafını Seç aldı programın konuğu olmuştu. Ünlü komedyene sosyal medya fenomenleri hakkında ne düşündüğü sorulduğunda Bayülgen fenomenlerin sadece uygulamalar olduğu sürece varolabileceğini belirtip bu tip işlere başlayan sanatçılardan utanç duyduğunu açıklamıştı.

okan-1

Okan Bayülgen programda "Onları çöpe atıyorum hepsini ben. Onlar çöp, hepsi çöp. Para kazanmaya çalışan zavallılar hepsi. Hiçbir şey olmaz onlardan. Onlar bazı aplikasyonlar geçerliliği koruduğu sürece bir şey yapabilen, bu yolla da üç beş kuruş para kazanabilen insanlar. Başka bir şey değil. Ve sevdiğimiz, tanıdığımız sanatçıların bu işlere girmesi bende utanç duygusu uyandırıyor. İnsanlar neden sanatlarını yapmak yerine Instagram üzerinden buna tenezzül ederler anlamıyorum. Çok çirkin bir şey bence." ifadelerine yer vermesi olay olmuştu. Birçok fenomen bu sözlere tepki göstermişti. Ünlü şovmen Okan Bayülgen'in bu sözleri birçok kesim tarafından fazlasıyla tepki çekmişti. 

Kamu Manşet