Nigel Diakite, kız arkadaşı N'Taya Elliott-Cleverley'i öldürmekle suçlandı Dünyayı şaşırtan olay. Wavertree'de genç bir anneyi öldürmekle suçlanan bir genç bugün yargılanacak.

Nigel Diakite, kız arkadaşı N'Taya Elliott-Cleverley'i öldürmekle suçlandığından canlı güncellemeler. Wavertree'de genç bir anneyi öldürmekle suçlanan bir genç bugün yargılanacak.

Polis, N'Taya Elliott-Cleverley'in cesedinin bulunmasının ardından geçen yıl 29 Ocak'ta Prince Alfred Yolu üzerindeki bir daireye çağrılmıştı.

Prince Alfred Road'dan Mohammed Diakite olarak da bilinen 19 yaşındaki Nigel Diakite, ertesi gün onu öldürmekle suçlandı, ancak kendisi bunu reddediyor.

Daha sonra yapılan bir otopsi ön incelemesi, Bayan Elliott-Cleverley'nin ölümünün nedeninin "mekanik boğulma" olduğunu belirtti.

Eski St. Julie'nin Katolik Lisesi öğrencisi, ölümünden sonra haraçlar akarken şaşkına dönen arkadaşları tarafından "mini Beyoncé" olarak tanımlandı.

Liverpool Crown Court'taki duruşmanın iki hafta süreceği tahmin ediliyor. 'Yıldız oldum şimdi ölsem de adım Liverpool'un her yerinde anılacak' Bay Donzo, kaydın Diakite ile başladığını söyledi: "Afrikalı/siyah bayana her şeyi açıkladım ve hepsi bu, şu anda acı çekmeye devam edemem."

Diakite'nin kendisine ve ortağına tahsis edilen sosyal hizmet görevlisine "geçen sefer polisin aranmasına neden olan bir olaydan sonra" atıfta bulunduğunu söyledi. "Adını bilmiyorum" dedi. Diakite sözlerine şöyle devam etti: "Afrika'daki halkım destek için beni düşünüyorlar, yaşlanıyorlar ve ben hiç para kazanmıyorum. "Ayrıca burada beni cehenneme atıyorlar, beni verdikleri insanlar iyi insanlar değil.

"İkametgah belgesi, benim ve onun bir beş yıl daha birlikte yaşamamız için bana verdikleri evraklar iyi bir evrak değil. Bir beş yıl daha böyle devam etmek zor. Durum başımı çok ağrıtıyor. "

Bay Donzo ona "Evet ama buluşana kadar hiçbir şey yapamazsın. Seninle buluştuğumda karakola gideceğiz, beni duyuyorsun. Seninle buluştuğumda karakola gideceğimizi söylüyorum ve sen de gidebilirsin" dedi. onlara ne olduğunu anlat.

“Polis seni nereden tanıdığımı sorduğunda, onlara kuzenim, arkadaşım olduğunu söyleyeceğim. Onlara karınla ​​aranızda bir çatışma olduğunu ve ona vurduğunuzu ve onun bilincinin kapalı olduğunu söyleyeceğim." Bay Unsworth, Bay Donzo'nun 29 Ocak 2021'de de ikinci bir açıklama yaptığını söyledi.

Bay Donzo, evindeki bir dedektife ikinci bir ifade vermesinin istendiğini ve bu dedektifin kendisine "Mo" olarak tanıdığı Diakite ile yaptığı konuşmanın erken saatlerinde yaptığı bir konuşmanın kaydını dinlettiğini söyledi.

Bay Donzo, konuşmayı 'Just Press' adlı bir iPhone uygulamasına kaydettiğini söyledi. Görüşme 36 dakika 55 saniye sürdü. Kayıt ona çalındı ​​ve çoğunu Mandinka lehçesinden İngilizceye çevirdi. Bay Donzo, Diakite'nin kendisine kendini öldüreceğini söylediğini ve bir taksiyle Liverpool Otogarı'na gittiğini ve bu yüzden kendisini öldüreceğini söylemeye devam ederken onu telefonda konuşmaya devam ettiğini söyledi.

Diakite'ye onun öldüğünü ve kendini öldürmemesini nasıl bildiğini anlatmaya devam ettiğini ve gelip onu alıp polise götüreceğini söyledi.

Bay Donzo, Diakite'nin bir taksi şoförüne ödeme yaptığını duyduğunu söyledi ve bu yüzden otobüs terminaline gitti, indi ve Hilton Oteli'ne koştu, çünkü Diakite'nin söylediği yer orasıydı.

Onu, Pompa Evi'nin yakınında su kenarında oturduğunu ve koştuğunu gördüğünü söyledi.

Bay Donzo, Diakite'den kendisine doğru yürümesini istediğini ve sonra ona sarıldığını ve onu tuttuğunu çünkü kendini öldüreceğini ve suya atlamasını istemediğini söyledi.

Onu arabasına geri götürdüğünü, içeri soktuğunu, kapıları kilitlediğini ve polis merkezine giderek personelden kendisini içeri almasını istediğini, ancak personelin içeri almadığını söyledi.

Bay Donzo, polis personeline Diakite'nin kendisine birini öldürdüğünü söylediğini ve memurlar geldiğinde tutuklanmasını izlediğini söyledi. Diakite'nin bir açıklamasını yaptı ve ifadesini sonlandırdı. Bay Donzo, Diakite'nin kendisini araba sürerken saat 2.22'de aradığını söyledi.

Bay Donzo, "Onu terk ettim ve o öldü" dedi. Ne demek istediğini sordum, yine 'onu terk ettim ve o öldü' dedi. “Şimdi sizinle konuşurken bile sosyal hizmet uzmanım cesetle birlikte evde - şimdi beni arıyor ama aramayı cevaplamıyorum” dedi.

Bay Donzo, arabasını kenara çektiğini ve konuşmayı kaydetmeye başladığını söyledi.

Dedi ki: “İlişki sorunlarını açıklamaya başladı. Öldüğünü nereden biliyorsun diye sordum. 'Bir ceset tanıyorum' dedi. Ne yaptığını soruyordum. Onu defalarca yumrukladığını ve burnundan ve ağzından kan geldiğini söyledi.

"Silah kullanıp kullanmadığını sordum, 'hayır' dedi. Bay Unsworth, Ismael Donzo'dan iki açıklama okuyacağını söyledi. İlk açıklama 29 Ocak 2021'de yapıldı.

Bay Donzo, Diakite'i bir arkadaşı aracılığıyla "Mo" veya bazen ona "Muzzer" dediği gibi tanıdığını söyledi. Onu yaklaşık bir yıldır tanıdığını ve haftada bir aile toplantılarında gördüğünü söyledi. Bay Donzo, 29 Ocak'ta Diakite'nin kendisine WhatsApp'ta bir sesli mesaj gönderdiğini söyledi.

dedi ki: O mesajda benden birine para vermemi istiyordu. Neyden bahsettiğini anlamadım. Bayan White, 29 Ocak günü saat 1 civarında, alışılmadık bir şekilde evcil köpeği havlaması tarafından uyandırıldığında, kız kardeşi Jade ile yanında yattığını söyledi.

Yataktan fırladığını ve bağıran bir kadın sesi duyduğunu söyledi. Alt kattaki dairesinden dışarı baktı ve tanıdığı bir destek görevlisi gördü.

Bay Unsworth, bunun, Bayan White'ın çığlık attığını ve paniklemiş göründüğünü söylediği Celia Cole olduğunu söylüyor.

Bayan White, aşağı indiğini ve daireye koştuğunu söyledi. Bir erkek komşu vardı. Bay Unsworth, bunun Bay Ammundsen olduğunu söylüyor.

Bayan White, telefonda bir ambulansa "donmuş" halde orada durduğunu söyledi. Bayan Elliott-Cleverley'i yatakta kanlar içinde gördü. Saçında ve yüzünde kan vardı. Yüzü şişmiş görünüyordu.

O da şok nedeniyle bir an için "donduğunu" ve ardından nabzını bulmaya çalıştığını söyledi. Zayıf bir nabız olduğunu düşündü ve komşusu, kendisine Bayan Elliott-Cleverley'in başını yana eğmesinin tavsiye edildiğini söyleyen telefonu aldı.

Bayan White, arama görevlisinin kendisine Bayan Elliott-Cleverley'i yere götürmesini söylediğini söyledi. Komşusuna bunu yapmasını söyledi ve göğüs kompresyonlarına başladı. Adamın bebeği karyoladan nasıl çıkardığını ve daha sonra kadın destek görevlisine verdiğini anlattı.

İngilizce ana dili olmadığı için çok iyi anlayamadığını söylediği Diakite'nin bir tanımını yaptı. Bu onun ifadesini tamamladı.
Bayan White, 29 Ocak'ta başka bir açıklama yaptı.

Armağan Çağlayan Akciğer Kanseri Olduktan Sonra Programına Veda Ettiğini Açıkladı Armağan Çağlayan Akciğer Kanseri Olduktan Sonra Programına Veda Ettiğini Açıkladı

Bayan Elliott-Cleverley daireye ilk taşındığında pek bir şey fark etmediğini, ancak daha sonra "tartışmalarla dolup taşan" çekişmeleri duyacağını söyledi.

Bayan Elliott-Cleverley hamileyken onlarla konuşmak için dışarı çıktığını söyledi. Bay Unsworth, zamanı gelince bunun hakkında daha fazla şey duyacağımızı söylüyor.

Bayan White, "N'Taya bana bu argümanların hiçbir detayını açıklamadı ya da Muhammed'den herhangi bir zarar gördüğünü söyledi."

Yaklaşık iki hafta önce onların tartıştıklarını en son duyduğunu söyledi. Diakite'nin Bayan Elliott-Cleverley'e "bağırdığını" ve "ondan durmasını ya da çenesini kapamasını istediğini" duyduğunu söyledi.

Her ikisini de en son 27 Ocak'ta saat 1.20 civarında, Bayan Elliott-Cleverley'nin Diakite'den kapıyı açmasını ve "dalaşmalarını" istediğini duyduğunu söyledi.

Bayan White, Bayan Elliott-Cleverley'i en son 28 Ocak günü saat 16.30'da dükkana giderken birbirlerine gülümseyip el salladıklarında gördüğünü söyledi. Güler yüzlüydü ve görünür bir yarası yoktu.