Netflix'in 'Pieces of Her' Özeti Pieces Of Her dizisi ne anlatıyor? Netflix'in yeni dizisi Pieces of Her oyuncuları, konusu

Netflix'in 'Pieces of Her ne anlatıyor? Karin Slaughter'ın romanından uyarlanan gerilim, bir şiddet olayının ardından annesi (Toni Collette) ve aile geçmişleri hakkındaki gerçeği arayan genç bir kadını (Bella Heathcote) görür. Pieces of Her, görünüşte basit bir soru etrafında dönüyor: Laura Oliver ( Toni Collette ), gerçekten kim? Bu, kızı Andy'nin ( Bella Heathcote ), rastgele bir şiddet eyleminin, Laura'nın hayatları etrafında inşa ettiği yalanlar ağını çözmesinin ardından karşılaştığı ve Laura'nın onlarca yıl özel olarak onunla güreştikten sonra ele almakta isteksiz göründüğü kişidir. .

Sezonun sekiz bölümü, tüm zamanlarını bu gizemi düşünmeye ayırarak, Laura'yı dizinin başlangıcında onunla tanıştığımız yere götüren çirkin arka planı parça parça bir araya getiriyor. Ama bir düzeyde, Laura Oliver'ın kim olduğu sorusu ondan kaçmaya devam ediyor. İzleyicinin Netflix'in otomatik oynatma özelliğini kapatmasını engelleyecek kadar kaygan, ancak içgörü veya duygusal bağ oluşturamayacak kadar geniş ve bağımsız olan Pieces of Her , atan bir insan kalbini gizeminin merkezine yerleştirmek için mücadele ediyor.

Başlangıçta, dizi yeterince umut verici görünüyor. Pilot bölüm (her bölümde olduğu gibi, Mikie Spiro tarafından yönetiliyor ve Karin Slaughter'ın romanından uyarlanan Charlotte Stoudt tarafından yazılıyor) sahneyi hızlı, kolay okunabilir vuruşlarla ayarlayarak başlıyor: uykulu sahil kasabası, mütevazı orta yaşlı anne , amaçsız sanatçı kızı, aralarındaki sevgi dolu ama bazen hassas ilişki. Anlatının karmaşık olaylar dizisini hızlandıran çekim, uygun şekilde şok edici ve ürkütücüdür ve ardından gelen sorular tedirgin bir ton oluşturur. Laura, olayla ilgili haberlerde televizyonda göründüğü için neden bu kadar üzgün? Neden birdenbire kızından uzaklaşmak konusunda bu kadar ısrarcı oldu? Andy kendi ailesi hakkında ne bilmiyor? Laura'nın beklediği tehditler yaklaşırken, Andy önce güvenliğe doğru kaçar,

Her zamanki gibi Collette'i izlemek büyüleyici. Laura, tasarımı gereği kaygan bir karakterdir. Bir kuruşta son derece koruyucudan soğuk bir kayıtsızlığa, dehşete kapılmış ve öfkeden alev alev yanan bir duruma geçer ve çoğu zaman gerçek Laura'nın nerede bittiğini ve aldatmacalarının veya savunma mekanizmalarının nerede başladığını söylemek zordur. Ancak Collette, karakterin tüm ruh hallerini, uzun süredir gecikmiş bir dönüşüm durumundaki tek bir karmaşık kadında toplayarak, baştan sona onu sıkı bir şekilde kavrar. Yardımcı rollerde Gil Birmingham ve Omari Hardwick, aksi takdirde soğuk bir gösteriye biraz sıcaklık katarak sağlam, istikrarlı bir duruş sağlıyor.

O Ses Türkiye Yılbaşı Fragmanı Yayınlandı Murat Boz ve Ayça Ayşin Arasında Neler Oluyor? O Ses Türkiye Yılbaşı Fragmanı Yayınlandı Murat Boz ve Ayça Ayşin Arasında Neler Oluyor?

Bu arada, seri makul bir olaylar örgüsü şeklinde ilerliyor. Bunlar Laura'nın geçmişine gizemli bakışlarla tamamlanıyor; piyano başında genç bir Laura, bir iş konferansında sahnede vurulmuş bir adam, kocasından ölüp kaçan korkmuş bir kadın. gecenin. Bazıları uçup gidiyor, araya giren düşünceler gibi bizi kesiyor ve anlamlarını çözümleyemeden kayboluyor; Andy, Laura'nın geçmişi hakkında önemli keşifler yaparken veya yarı unutulmuş anıları kendi başına geri getirirken diğerleri geçmişe daha uzun yolculuklar yapar.

Ama Pieces of Her sezon ilerledikçe yavaş yavaş gücünü kaybediyor. Üçüncü bölüm civarında, Andy'nin annesinin kim olduğunu bir araya getirmeye çalıştığı süre boyunca, gösterinin kendisinin, anlatıyı ilerleten bir mekanizmanın ötesinde, Andy'nin kim olması gerektiğini düşünmeyi asla bırakmadığı açıkça ortaya çıkıyor. Hikayenin ihtiyaçlarına bağlı olarak, o, farlardaki savunmasız bir geyik veya casus filmi manevraları yapan pürüzsüz bir operatör. Laura hakkında bilgi edinmek dışında bir kişiliği veya yaşam hedefleri varsa veya ilk bölümde ona mesaj atan rastgele bir kişinin ötesinde herhangi bir arkadaşı varsa ve ardından bir daha asla bahsedilmiyorsa, Parçaları bu ayrıntıların hiçbirini sunmaz.

Bu arada, Andy ne kadar çok sır ortaya çıkarırsa, o kadar az ilginç oldukları ortaya çıkar. Sezonun başlarında merak uyandıran alaylar, büyük bir ciddiyet ve çok az nüans veya duygu ile sunulan dramatik ama garip bir şekilde tahmin edilebilir ifşalara yol açıyor. Kurumsal açgözlülük ya da siyasi yolsuzluk ya da yerel terörizm gibi çetrefilli konulara yapılan atıflar, Pieces of Her'e geçici olarak daha entelektüel bir çabanın parıltısını verir, ancak dizinin bir yerinde, onlarla herhangi bir şey yapma konusunda ya sinirini ya da ilgisini kaybeder. Daha büyük bir resmi anlamak için bir mercek değil, korkunç bir durumda genç bir kadının çok daha küçük ve daha banal bir hikayesi için vitrin süsleri haline geliyorlar.
Pieces of Her , kadınlara karşı uygulanan şiddeti keşfetmesiyle biraz daha sağlam temellere dayanıyor - onları önemsediğini iddia eden erkekler tarafından kişisel düzeyde, ama aynı zamanda, onları koruma iddiasında olan toplum tarafından daha geniş ölçekte. 2017 Kadın Yürüyüşü'nün TV'de oynayan görüntüleri veya radyoda kulak misafiri olan kadın siyasi adaylar hakkında şüpheci konuşmalar. Bu tür bir istismar, Andy gibi en kötüsünden korunan kadınlarda bile iz bırakır; Andy'nin sezonun sonlarında fark ettiği gibi, Laura'nın deneyimleri, Andy onların varlığından bile haberdar olmadan çok önce ilişkilerini şekillendirdi. Yine de burada da, Pieces of Her kadın düşmanlığı hakkında, var olduğu ve kötü olduğu gerçeğinin ötesinde söylenecek fazla bir şey yok gibi görünüyor.

Dizinin sıradanlığını daha da sinir bozucu yapan şey, anlamlı bir fikrin tohumuna dokunması. "Düşündüğünüzün aksine, benim hayatım, doğduğunuz anda başlamadı," diye çıkıştı Laura, Andy'ye sertçe baktı ve Andy'nin canı sıkıldığında, çizgi, ebeveynler ve çocuklar arasındaki orantısız dinamikler hakkında gerçek ve ilişkilendirilebilir bir şeye kavuşuyor. Tüm o ayaz çıkarımları ve giderek daha çirkin ama giderek daha da zorlayıcı kıvrımları altında, Pieces of Hertemelde genç bir kadının annesini ilk kez gerçekten görmesiyle ilgili, onu yetiştiren kusurlu ebeveyn olarak değil, kendi şartlarına göre bir bütün olarak. Ancak bu fikrin mümkün olduğu kadar güçlü olması için, ilk önce bu insanları insan olarak önemsememiz gerekir ve onları sadece bir parça üzerine not edilmiş sefil olay örgüsü koleksiyonları olarak değil, yaşayan, nefes alan yaratıklar olarak görebilmek için kağıda aktarılması gerekir.