Nesrin Cavadzade geçtiğimiz sezon Yasak Elma dizisinde yer alıyordu. Bu sezonda da Üç Kuruş dizisinde boy gösteriyor. Gelin Nesrin Cavadzade' yi daha yakından inceleyelim. Tüm detaylar ve gelişmeler kamumanset.com' da sizlerle..

Nesrin Cavadzade Boy Kaç Hangi Dizilerde oynadı

Başarılı Oyuncu Nesrin Cavadzade Kimdir?

Nesrin Cavadzade, 30 Temuuz 1982 yılı doğumludur. Başarılı oyuncu Nesrin Cavadzade, aslen Azerbaycan Bakülüdür. 

Başarılı oyuncu Nesrin Cavadzade, Bakü' de doğmuştur ve 11 yaşında geri Türkiye' ye dönüş yapmıştır. Nesrin Cavadzade Marmara Üniversitesi Sşnema ve Televizyon bölümünden mezun olmuştur sonrasında 2 yıl boyunca ise Şahika Tekand Studio Oyuncularında oyunculuk eğitimi almıştır. 

Nesrin Cavadzade, üniversiteden mezun olduktan sonra Yersiz Yurtsuz dizisinde başrolde yer alarak televizyon ekranlarına adım atmıştır. Sonrasında Dilber' in Sekiz Günü filminde başrol olarak yer almıştır ve bu filmdeki rolü ile Bursa ve ANkara Film festivallerinde En iyi kadın oyuncu ödüllerin, kazanmıştır. 

Bunlardan sonra sinema projeleri dışında Samanyolu, Al Yazmalım gibi televizyon ekranlarında da yer almıştır. 2011 yılında Güzel Günler Göreceğiz isimli filmde yer almıştır ve bu filmdeki performansı ile 48. Altın Portakal Film Festivalinde En iyi yardımcı kadın oyuncu, 23. Ankara Uluslararası Film festivalinde En iti kadın oyuncu olarak seçilmiştir. 

2012 yılında ise Ağır Roman' ın tv ekranlarına dizi olarak uyarlanması Ağır Roman Yeni Dünya isimli dizide Kara Leyla olarak ekranlarda yer almıştır. 

Birçok başarılı projede yer alan başarılı oyuncu Nesrin Cavadzade şimdilerde ise Show Tv ekranlarında yer alan yeni dizi olan Üç Kuruş dizisinde Bahar karakteri ile ekranlarda yerini alacak. Nesrin Cavadzade' nin de yer aldığı  Üç Kuruş dizisi her pazartesi günleri yeni bölümleri ile Show Tv ekranlarında saat 20.00 de yerini alacak.

Nesrin Cavadzade' nin Yer Aldığı Projeler
Üç Kuruş - 2021 - Bahar
Bir Başkadır - 2020
Yasak Elma - 2018 - Şahika
Bizim Hikaye - 2017 - 2019 - Tülay
Kış Güneşi - 2016 - Efruz
Görüş Günü Kadınları - 2013
Ağır Roman Yeni Dünya - 2012
Yersiz Yurtsuz - 2007 - Suna