Mustang filmi konusu nedir merak ediliyor. Mustang filmi oyuncuları kimler ve ne zaman vizyonda sorusunun cevabı yakından takip ediliyor. Mustang filmi Oscar adayı oldu, detaylar Kamumanset.com'da.

Son günlerin en çok konuşulan yapımları arasında yer alan iddalı yapımlardan Mustang filmi konusu çok merak ediliyor. Beş kız kardeşin hikayesinin anlatıldığı Mustang filmi oyuncuları birbiri ardına gelen başarılardan sonra sinema severler tarafından yakından takip edilmeye başlandı. Deniz Gamze Ergüven'in yönetmenliğini yaptığı Mustang filmi Oscar adayı oldu ve sadece Türkiye basınının değil dünya basınının da ilgisini çekti. Filmine adını veren detay ise çok ilginç çünkü bu isim vahşi atlara veriliyor ve filmde de beş kız kardeşin asi tavırları bu şekilde nitelendiriliyor. İlk olarak akla bir araba markası olarak gelse artık bu şekilde anılmaktan çok filmi ile yankı uyandırıyor. Mustang filmi ne zaman vizyonda detayları ile Kamumanset.com'da.

1-32

MUSTANG FİLMİ KONUSU VE OYUNCULARI
Adının duyulmasıyla herkes tarafından merak edilen Mustang filmi konusu ise anne ve babalarını kaybettikten sonra amcaları ile yaşayan beş kız kardeşin oynadıkları bir oyunun yaşadıkları yerde beklenmedik bir şekilde duyulup bir skandal hale gelmesi ile başlıyor. İnebolu'da geçen film Ece, Nur, Lale, Selma, Sonay isimli kızların özgürlükleri için verdikleri mücadelelerinde ev hapsine kadar giden hayatları anlatılıyor. Oynadıkları oyun zaman içinde ev ahalisi tarafından öyle bir noktaya varıyor ki kızları evlendirmek için planlar bile yapılıyor. Ama bu kızlar üzerlerinde kurulan bu baskıdan kurtulmak için bir çok yolu deniyor. Filmin yönetmeni Deniz Gamze Ergüven aslen Ankara doğumludur fakat 1980 yılında Fransa'ya yerleşmiştir. Bu ülkede büyüyen ve eğitimini tamamlayan yönetmen La Femis’ten mezun olmuştur. 2011 yılında bir film projesine yardım etmesi için Cannes’a davet edilen Ergüven burada Alice Winocour ile tanışmıştır. Mustang filmi oyuncuları arasında Tuğba Sunguroğlu, İlayda Akdoğan, Güneş Şensoy, Doğa Doğuşlu, Elit İşcan, Ayberk Pekcan, Bahar Kerimoğlu, Nihal Koldaş yer alıyor. Mustang filmi Oscar adayı olmasından sonra çeşitli soruları da beraberinde getirdi. Bunlardan birisi de filmin neden Türkiye adına aday olmadığıydı. Türkiye'deki seçici kurul Sivas filmini Oscar'a gönderdiği için Mustang seçilememmişti. Fakat bunun öncesiinde Mustang filmi Türkiye'den aday olmak için başvuru da bulunmuştu. Konuya ilişkin filmin yönetmeni şu açıklamayı yaptı:' Mustang Fransa-Almanya-Türkiye ortak yapımı bir film. Her ülke kendi aday adayını belirliyor. Filmimi Fransa’nın yaptığı gibi Türkiye de seçebilirdi.' diyerek ifade etmişti. Film ilk olarak 19 Mayıs 2015 tarihinde vizyona girmişti. Türkiye'den aday olan Sivas elenirken Mustang'in Oscar kazanıp kazanmayacağı ise merak konusu oldu.