Mustafa Üstündağ kimdir? Hangi dizi ve filmlerde oynadı. Kurtlar Vadisi Pusu'da sevilen karakteri Muro'yu canlandıran Mustafa Üstündağ son filmiyle geliyor detaylar kamumanset.com'da.

Mustafa Üstündağ kimdir? Hangi dizi ve filmlerde oynadı. Kurtlar Vadisi Pusu'da sevilen karakteri Muro'yu canlandıran Mustafa Üstündağ son filmiyle geliyor detaylar kamumanset.com'da.

Mustafa Üstündağ kimdir? biyografisi, boyu hangi dizilerde oynadı. Mustafa Üstündağ kaç yaşında ve nerelidir? Mustafa Üstündağ hangi dizi filmlerde oynadı. En son çıkan sinema filminin adı ne? Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki Muro karakteri ile herkesin sevdiği ve tanıdığı biri haline gelen Üstündağ, bir çok tiyatro, dizi ve sinema filmlerinde rol aldı. Mustafa Üstündağ bu hafta Kanal D'nin en çok izlenen programları arasında yer alan sevilen talk show programı Beyaz Show'a konuk oluyor. 18 Mart 2016 Cuma günü yayınlanacak programa Şeytan Tüyü filmi ekibi oyuncuları Şükran Ovalı, Güven Kıraç, Mustafa Üstündağ ve Larissa Gacemer de konuk oluyor. Şeytan Tüyü filmini anlatacak olan oyuncu ekibi yeni filmlerinin tanıtımı için canlı yayınlanacak olan Beyaz Show da izleyenlere keyifli anlar yaşatacak. Mustafa Üstündağ kimdir? Kaç yaşında, en son hangi dizi ve filmlerde oynadı, Şeytan Tüyü filminde hangi karanteri canlandırıyor. Mustafa Üstündağ ile ilgili tüm bilinmeyenler detaylarıyla birlikte kamumanset.com'da.

1-31

MUSTAFA ÜSTÜNDAĞ KİMDİR
Mustafa Üstündağ (d. 11 Şubat 1977, Mersin) Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü'nde tiyatro eğitimi alan oyuncu Kocaeli Bölge Tiyatrosu, Kartal Sanat İşliği, MSM Oyuncuları sahnelerinde görev aldı. Pervasız Tiyatro'da devam etti. Atv’de yayınlanan Yersiz Yurtsuz dizisinde Ferdi Tayfur’un oğlunu, Zincirbozan filminde ülkücü Talat’ı oynadı. Zeynep’in Sekiz Günü'nde (2007) Ali rolüyle bir üçkâğıtçıyı canlandırdı. Kurtlar Vadisi Pusu adlı tv dizisinde Muro karakterini canlandırdı. Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine adlı filmde büyük ilgi gördü.

Babası Anadolu Cam Sanayi fabrikasında işçi, annesi ev kadınıdır. Kendisi 5 yaşındayken ablası öldü. İlkokul, ortaokul ve liseyi Mersin’de bitirdi. Konservatuarda okumak için İstanbul‘a gitti ancak ilk sene sınavlarını kazanamadı. Kartal Sanat İşliği Tiyatro Grubunda Çocuk tiyatrosunda çalışmaya başladı. Bir sene sonra, tekrar sınava girdi, kazandı.Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu.Kocaeli Bölge Tiyatrosu, Kartal Sanat İşliği, MSM Oyuncuları sahnelerinde görev aldı. Pervasız Tiyatro’da devam etti.

2004 yılında “Uy Başuma Gelenler” dizisinde Hakan Yılmaz, Başak Köklükaya, Aykut Oray, Nefise Karatay ile birlikte oynadı.

2007 yılında Necati Şaşmaz‘ın başrolünü oynadığı “Kurtlar Vadisi Pusu” adlı dizide Muro karakterini oynamaya başladı.

Mustafa Üstündağ, 2012 yılında Kenan Ece ile Çamur’dan Tiyatro’yu kurdu.
Mustafa Üstündağ 2011 yılında ”İzmir Çetesi” adlı dizi setinde Kenan Ece ile tanıştı. ”Birimiz toprak grubundan, birimiz su. Bizden olsa olsa çamur olur” dediler ve Çamur’u kurdular.

2013 yılında yazar Hande Altaylı’nın Kahperengi adlı romanından Mahinur Ergun’un senaryolaştırdığı “Merhamet” adlı dizide başrollerini Özgü Namal ve İbrahim Çelikkol paylaştı, diğer rolleri ise; Burçin Terzioğlu, Mustafa Üstündağ, Yasemin Allen, Ahmet Rıfat Şungar alırken Turgut Tunçalp Moskof Recep karakterini canlandırdı.

Mustafa Üstündağ, 24 Ağustos 2010 tarihinde oyuncu Ecem Özkaya ile evlendi. Ahmet Kaan (d.2013) adında bir oğlu vardır. En son Şeytan Tüyü isimli sinema filminde rol almıştır.

MUSTAFA ÜSTÜNDAĞ'IN ALDIĞI ÖDÜLLER

2008 - 13.Sadri Alışık Ödülleri- Umut Veren Genç Oyuncu (Zeynep'in Sekiz Günü)

2011 - 16. Sadri Alışık Ödülleri "müzikal ya da komedi dalında, yardımcı oyuncu" Vay Arkadaş

MUSTAFA ÜSTÜNDAĞ'IN ROL ALDIĞI TİYATRO OYUNLARI

Islah Evi : Norman Lock - Çamurdan Tiyatro - 2012
Keşanlı Ali Destanı : Haldun Taner - Sadri Alışık Tiyatrosu - 2011
Godoyu İzlerken : Uğur Uludağ - ESEK - 2002
Antigone : Sofokles - MSM Oyuncuları - 2001
Vişne Bahçesi : Anton Çehov - MSM Oyuncuları - 2000
Akad'ın Yayı : Güngör Dilmen
Hakkari'de Bir Mevsim : Ferit Edğü
Duvar
Bunu Yak
Şirinler,
Masal Duvar
İnsanın Evreleri
Üşümek
Akadın Yağı

Gözden kaçırmayın

White, bir söz yazarı ve yapımcı olan Olivia Jean'i sahneye onunla birlikte çalması için davet etti White, bir söz yazarı ve yapımcı olan Olivia Jean'i sahneye onunla birlikte çalması için davet etti

3-28

MUSTAFA ÜSTÜNDAĞ'IN OYNADIĞI SİNEMA FİLMLERİ

Uzun Hikaye 2012
Kutsal Damacana - İtmen 2010
Abimm 2009
Muro: Nalet Olsun İçimdeki İnsan Sevgisine 2008
Dilber'in Sekiz Günü
Zeynep’in Sekiz Günü
Zincirbozan 2007
Metropol Kabusu 2003
Neredesin Firuze 2004
Köçek 2001
Yolculuk 2005
Gülizar 2004
Emret Komutanım Şah Mat 2007
Ali’nin Sekiz Günü - 2008
Vicdan
Deli Dumrul - Kurtlar Kuşlar Aleminde
Şeytan Tüyü - 2016

MUSTAFA ÜSTÜNDAĞ'IN ROL ALTIĞI TELEVİZYON DİZİLERİ

Aşkın Kanunu - 2014-2015 (Çetin)
Uğurlanmış Arzular - 2013 - Azerbaycan dizisi
Neyin Eksik
Merhamet Sermet Karayel (Babür) 2013-2014
Karanlıklar Çiçeği - 2012 - Azerbaycan Tv dizisi
İzmir Çetesi Selami 2011
Cümbür Cemaat
Kurtlar Vadisi Pusu Muro/ 2007-2009/ Bölüm 13-65/ 3.Serisi Olan Dizi kurtlar Vadisi Pusuda Toplam 113-165/ 53 Bölüm Oynamıştır
Keje
Bedel
Yarım Elma 2002-2003
Yılan Hikayesi
Bizim Aile
Aşka Sürgün
Dikkat Bebek Var
Uy Başuma Gelenler - 2003 - Cemal
Emret Komutanım 2005
Zincir Bozan
Hayalet
Hayat Bilgisi 2004
Yedi Numara
Yersiz Yurtsuz
Cennet Mahallesi (bölüm oyuncusu)