O Ses Türkiye bu akşam yeni sezonuna merhaba diyor. Koronovirüs salgını nedeni ile 2 sezondur ekranlarda yerini almayan O Ses Türkiye bu sezon yeniden ekranlara dönüş yapıyor. Sevilen yarışma programında yine birbirinden ünlü ve tecrübeli jüri üyeleri ile ekranlarda yerini alacak. İşte o jürilerden bir tanesi Muraz Boz haberimizde sizlerle..

Kamumanset.com - O Ses Türkiye bu akşam yeni sezonuna merhaba diyor. Koronovirüs salgını nedeni ile 2 sezondur ekranlarda yerini almayan O Ses Türkiye bu sezon yeniden ekranlara dönüş yapıyor. Sevilen yarışma programında yine birbirinden ünlü ve tecrübeli jüri üyeleri ile ekranlarda yerini alacak. İşte o jürilerden bir tanesi Muraz Boz haberimizde sizlerle..

O Ses Türkiye bu sezonda da TV 8 erkanlarında yerini almak için sabırsızlıkla ekranlar için gün sayıyordu ve bu akşam TV 8 ekranlarına merhaba dedi. Birbiririnden ünlü jüri üyeleri ile ekranlarda bu sezonun ilk bölümü ile yerini alanO Ses Türkiye jüri üyelerinden Murat Boz kimdir daha yakından inceleyelim.

O Ses Türkiye Murat Boz Kimdir?

Ünlü sanatçıMurat Boz, 7 Mart 1980 yılında Zonguldan Ereğli' de dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Karadeniz Ereğli' de tamamlayan ünlü sanatçı sonrasında İstanbul' a yerleşmiştir. Başarılı sanatçı 1999 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi' ni kazanmıştır. Buradan mezun olduktan sonra da İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarında eğitime başlamıştır.


Başarılı sanatçı 2000li yılların başlarında vokalistlik yaparak para kazanmaya başlamıştır. İlk çalıştığı ünlü Emel müftüoğlu' dur. Daha sonraları, Burcu Güneş, Demet Sağıroğlu, Grup Hepsi, Hande Yener, Nazan Öncel, Nil Karaibrahimgil, Nilüfer, Tarkan gibi sanatçılara konserlerinde ve stüdyo albümlerinde vokalistlik yapmıştır.

2006 yılında Aşkı Bulamam Ben şarkısı ile Müzik kariyerinde ilk çıkışını yapmıştır. Bu şarkı Nil Karaibrahimgil tarafından yazılmış ve bestelenmiştir.

Yasak Elma Dizi Kadrosuna Katılan Yeni Oyuncular Yasak Elma Dizi Kadrosuna Katılan Yeni Oyuncular

2007 yılında Altın Kelebek Ödüllü, İstanbul FM Altın Ödülleri ve Kral TV Video Müzik Ödülleri En İyi Çıkış Yapan Sanatçı katagorilerinde ödüller almıştır.

Ardından Şans 2009 yılında, Aşklarım Büyük Beden 2011, Janti 2016 yılında çıkardığı albümlerde popüleritesini arttırdı diyebiliriz.

2014 yılından sonra da oyunculuk kariyerine giriş yapan başarılı sanatçı, Hadi İnşallah, Kardeşim Benim, Dönerse Senindir, Öldür Beni Sevgilim gibi dfilmlerde başrol olarak oynamıştır. Şarkıcılıkta olduğu kadar oyunculuk hayatında da oldukça başarılıdır.

Murat Boz bu sene de geçmiş senelerde olduğu gibi O Ses Türkiye jüri üyesi koltuğunda oturmaktadır.

O Ses Türkiye bu akşam yeni sezon ilk bölümü ile TV 8 ekranlarında yerini alıyor. O Ses Türkiye yarışma programı saat 20.00 den itibaren TV 8 ekranlarında sakın kaçırmayın.