Microsoft hatası, Windows 11'e geçmeden önce neden iki kez düşünmeniz gerektiğini ortaya koyuyorBazı Windows 11 kullanıcıları reklam bombardımanına uğruyor ve bu, Windows 10'a bağlı kalmanın bir nedeni olabilir.

Microsoft hatası, Windows 11'e geçmeden önce neden iki kez düşünmeniz gerektiğini ortaya koyuyor
BAZI Windows 11 kullanıcıları reklam bombardımanına uğruyor ve bu, Windows 10'a bağlı kalmanın bir nedeni olabilir.

Windows 11 , yeni Başlat Menüsü, Teams ile daha iyi uyumluluk ve bilgi dolu ve tamamen etkileşimli widget'lar dahil olmak üzere yeni özelliklerle birlikte gelen bu yükseltilmiş yazılımla birkaç aydır resmi olarak sunuluyor.

Bu, bilgisayarları geleceğe hazır tutan büyük bir yükseltmedir, ancak birçok kullanıcının pazarlık yapmamış olabileceği şey, işletim sisteminin içine gömülü reklamların bombardımanına maruz kalmaktır.

Görünüşe göre bazı kullanıcılar, Dosya Gezgini menüsünde beliren bu sinir bozucu mesajları aniden fark etmeye başladılar ve işler iyi gitmedi. Florian adlı bir Windows 11 kullanıcısı, sosyal medyada Microsoft reklamının bir görüntüsünü yayınladı ve bunun biraz "çıldıracağını" söyledi.

"Microsoft, Explorer'a reklam eklemeye başlarsa bazı insanlar çıldırır." dedi kendini itiraf eden Windows hayranı.

Twiter'da yayınladığı görüntü, kullanıcıların yazım ve dil bilgisi hatalarını düzeltmelerine yardımcı olan bir yazılım parçası olan Microsoft Editor için bir reklamla birlikte bir Dosya Gezgini menüsü gösteriyor.
Şimdilik bunun halk tarafından görülmemesi gereken basit bir hata olduğu anlaşılıyor.
Microsoft, şu anda dahili olarak test edilmekte oldukları için vahşi doğada görünmemeleri gerektiğini söylüyor.

The Verge'e konuşan Windows kıdemli program yöneticisi Brandon LeBlanc, "Bu, harici olarak yayınlanması amaçlanmayan deneysel bir afişti ve kapatıldı" dedi.

Microsoft bu reklamları Windows 11 kullanıcılarına sunmuyor gibi görünse de, henüz nelerin geleceğini gösterebilir ve kullanıcıların bundan hoşlanacağından emin değiliz.

Tabii ki, bu, Microsoft'un Windows 10 hayranlarının bazen Başlat Menüsü'nde ve kilit ekranında mesajları görmesiyle işletim sisteminin içine ilk kez reklam yerleştirmesi değil.

19. Büyük No Man's Sky Güncellemesi Şimdi PS5 ve PS4'te Çıktı 19. Büyük No Man's Sky Güncellemesi Şimdi PS5 ve PS4'te Çıktı

Dosya Gezgini menüsüne reklamların gelip gelmediğini ve ne zaman geleceğini bekleyip görmemiz gerekecek, ancak Microsoft, değişikliklerin yolda olduğuna dair en büyük ipucunu vermiş olabilir
Bu haber sizi ertelemediyse, tüm bilgisayarlar bu yazılımla uyumlu olmasa da Windows 11, Windows 10'a sahip olanlar için ücretsiz bir yükseltmedir.

Mevcut makinenizin Windows 11 çalıştırıp çalıştıramayacağını öğrenmek için Microsoft, Windows Update uygulamasını güncelleştirdi. Bu şimdi PC'nizdeki bileşenleri tarayacak ve sisteminizin yükseltme için uygun olup olmadığını size bildirecektir. Cihazınızın yeni işletim sistemine hazır olup olmadığını görmek için Ayarlar > Windows Güncelleme > Güncellemeleri Kontrol Et seçeneğine giderek kontrol edebilirsiniz