MHRS Neden Randevu Alınamıyor 2021 MHRS Randevu Al MHRS Randevu alınamıyor mu MHRS çöktü mü?

Yasak Elma Dizi Kadrosuna Katılan Yeni Oyuncular Yasak Elma Dizi Kadrosuna Katılan Yeni Oyuncular

Kamumanset.com - MHRS Neden Randevu Alınamıyor 2021 MHRS Randevu Al MHRS Randevu alınamıyor mu MHRS çöktü mü? MHRS'den randevu almak isteyen vatadanşlar hata ile karşılaştılar. Twitter'da da binlerce kişinin mağduriyetini belli ettiği MHRS neden randevu alınamıyor? MHRS Çöktü mü? 2021 MHRS nereden randevu alabilirim?

mhrs2

Twiter'da bugün aniden "Randevu alınamıyor" başlığı trendlerde ilk sıraya yükseldi. Randevu almak isteyen vatandaşların şikayeti üzerine büyük bir karmaşa yaşanıyor. MHRS üzerinden randevu alamadığını belirten vatandaşlar "MHRS neden randevu alınamıyor 2021?" sorusunu yöneltiyorlar. Peki MHRS neden randevu vermiyor? Açıklama yapıldı mı? Sağlık Bakanlığı'ndan MHRS açıklaması geldi mi?

Twitter'de gündem olan "Randevu alınamıyor" adlı trendlere giren sorunun cevabını sizler için araştırdık. Gündem olan randevu alınamıyor başlığı üzerinden Sağlık Bakanlığı'ndan henüz herhangi bir açıklama gelmedi. Vatandaşlar muayne olmak istedikleri bölüme sıra alamıyorlar. Hastanelerden randevu alarak gitmek isteyen vatandaşların mağduriyeti Twitter'da da gündem oldu. Son saatlerde binlerce tweet bu konuda atıldı. Twitter'da "Randevu Alınamıyor" başlığı trendlerde en çok konuşulan olay oldu. Peki MHRS randevusu başka türlü nasıl alınır? Randevu almak için ne yapmak gerek?

mhrs3

Devlet hastanesinden randevu alma sistemi olan MHRS çalışmıyor. Randevu almak isteyen vatandaşlar tepkilerini Twitter'da göstermeye başladı. Binlerce kişi "Randevu alınamıyor" başlığının altında tweet attı. MHRS üzerinden randevu almak isteyen vatandaşlar "Aradığınız klinikte uygun randevu bulunamamıştır. Randevu aradığınız klinik için kriterlerinizi değiştirerek farklı hastaneye veya semt polikliniklerinden randevu alabilirsiniz" uyarısıyla karşı karşıya kalıyor. Pandevu almak isteyen vatandaşlar ise 182'yi arıyor. 182'de de büyük bir yoğunluk yaşandığı için çoğu vatandaş mağdur oldu. Saatler boyu sıra almaya çalıştılar.

MHRS NEDEN RANDEVU ALINAMIYOR?

MHRS'den vatandaşların "yoğunluk" olması nedeniyle randevu alamadıkları ortaya çıktı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında hastanelerdeki doluluk oranının önlenebilmesi ve azaltılması için randevu alımlarında kısıtlama yapıldığı iddiaları ile karşı karşıya kalan vatandaşlar ne yapacaklarını şaşırdı. Vatandaşlar MHRS'den randevu alamayınca 182'yi arıyorlar. Bazı vatandaşlar ise hastaneye giderek muayne olmayı düşünüyor. MHRS randevu sistemindeki tıkanıklığın neden olduğu konusunda henüz yetkililerden bir açıklama gelmiş değil.