MHRS giriş, randevu alma işlemleri hastaların sıra bekleme derdini ortadan kalktı. Hem Alo 182 hattı hem de mhrs randevu al online ile ilgili bilgiler Kamumanset.com'da.

MHRS giriş, randevu alma işlemleri hastaların sıra bekleme derdini ortadan kalktı. Hem Alo 182 hattı hem de mhrs randevu al online ile ilgili bilgiler Kamumanset.com'da.

Her hasta için en iyi ilacı ortaya çıkarabilen kanser testi tedaviyi hızlandırır mı? Her hasta için en iyi ilacı ortaya çıkarabilen kanser testi tedaviyi hızlandırır mı?

Devletin sunduğu kolaylıklar arasında yer alan MHRS giriş sayfası ile birlikte bir çok hasta hem hastalıkla hemde uzun süre beklenilen hastane kuyrukları ile uğraşmıyor. Dünya da bir çok ülkede kullanılan bu uygulama Sağlık Bakanlığı'nın ülkemizde daha etkin olması amacı ile MHRS randevu al online olarak başlatıldı. Vatandaşlar evde, sokakta, işte diledikleri her yerde Alo 182 hattı ile randevu alabiliyor. Hasta memnuniyetinin artırılması amacı ile yapılan uygulama sağlık politikalarının geliştirilmesine yardımcı oluyor. MHRS randevu alma işlemi için sadece web sitesine tıklamak yeterli oluyor. Bu şekilde Bаkаnlığа bаğlı olan ikinci ve üçüncü bаsаmаk hаstаneler, аğız, diş sаğlığı merkezlerine ulaşılabiliyor. Sadece MHRS değil daha bir çok devlet kurumları ile ilgili konularda iletişime geçmek artık eskisi gibi zor değil. Dijital dünyada ki büyük yeniliklerle birlikte önceden yaşanan bekleme sorunları artık yaşanmıyor. Vatandaşlar için büyük kolaylık sağlayan bu uygulama ile istediğiniz doktordan ev, iş, ankesörlü telefon ile hastaneden randevu talep edebilirsiniz. Vatandaşlar tarafından merak edilen MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) detayları Kamumanset.com'da.

MHRS RANDEVU ALMA İŞLEMİ HERKES İÇİN ÇOK KOLAY
MHRS randevu alma online işlemini yaparak uygun olan bir saatte ve günde muayne olabilirsiniz. İnternetten MHRS hastane randevu sistemi için "www.mhrs.gov.tr/Vatandas/" veya "hаstаnerаndevu.gov.tr" sayfasına giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra online randevu almak istediğiniz yeri seçip için bölgeyi belirlemeniz gerekmektedir. Hastane seçimi yaptığınız zaman sağ tarafta yer alan "randevu al" bölümüne tıkladığınız da sizden TC. kimlik numaranız ve parola isteniyor. Ekrandaki güvenlik kodunu da girdikten sonra sisteme giriş yapabiliyorsunuz. Sistem girişi yaptıktan sonra  poliklinik, şehir, semt, ve doktor seçmeniz gerekiyor. MHRS randevu kontrol etme de buradan yapılıyor. Muayenehanelerin önlerinde yaşanan gereksiz yığılmalarda eskiye göre giderek her geçen gün daha da azalmıştır. Merkezi Hastane Randevu Sistemi sadece online randevu ile çalışmıyor. MHRS randevu al online sayfası yerine dilerseniz "ALO 182" hattını tuşlayarak görevliye hasta olan kişinin TC numarasını vererek talep ettiğiniz doktora ve hastaneye randevu alabilirsiniz, doktorun uygun olduğu saatlere göre görevli vatandaşlara bildirir. Bu sistem ile birlikte hem hastane işlemleri hem de sağlık sorunlarıyla uğraşmak zorunda kalmadan kolayca yapılan kayıtlar ile vatandaşlar direkt randevu saatinde hastaneye giderek sağlık imkanlarından faydalanabiliyor. Bu da hastaların memnuniyetini arttırıyor ve daha iyi bir kaynak planlaması sağlıyor. Bu hizmet sadece devlet merkezlerini karşılıyor. Diğer özel kurumlar için ise randevu almak mümkün olmuyor. Bu yüzden özel sağlık hizmetleri için onların numaralarının aranması gerekiyor. Aldığınız randevuyu iptal etmek istiyorsanız bunun için de randevu saatinden 80 dakika önce arama yaparak MHRS asistanı ile görüşmeniz gerekiyor. Aradıktan sonra telefonda çıkan asistana kimlik numaranızı, randevu aldığınız tarih ve zamanı asistana belirterek iptal işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Telefon yerine internet hizmeti kullanmak isterseniz. Online randevu kısmından yine kimlik ve şifre bilgilerinizi girerek 'Randevu Geçmiş' bölümüne tıklayarak yeni ve önceden aldığınız tüm bilgilere ulaşabilir, dilediğiniz randevuyu iptal edebilirsiniz.

m1

MHRS ONLİNE RANDEVU ALMA İÇİN TIKLAYIN!

MHRS KAYDOL İÇİN TIKLAYIN

MHRS GİRİŞ SAYFASI İLE BİLGİ ALIN
MHRS giriş işlemi en çok devlet hastanelerindeki imkanlardan faydalanmak üzere sabah erken saatlerde hastanenin yolunu tutan vatandaşlar için sevindirici oldu. MHRS randevu alma ile artık hastanelerde bekleyip zaman kaybı yaşamak tarih oldu. Artık sadece e-devlet işlemlerinde yapılan uygulamarda değil sağlık sektöründe de MHRS randevu sorgulama işlemi ile vatandaşlara büyük kolaylık sağlanıyor. Sağlık bakanlığının gerçekleştirdiği bu uygulama ile MHRS giriş ve kayıt olma gibi işlemler sorunsuzca yapılıyor. MHRS kayıt işlemi için aşağıda yer alan linklere tıklamanız ve ekrana gelen boşluklara bilgilerinizi doldurmanız yeterli olacaktır. Devlet hastanesinde geçmişte yaşanılan sorunlar bu uygulamanın hayata geçmesi ile rahatlatıldı ve sıra beklemek gibi sorunlar da ortadan kalktı.

m2

MHRS GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN!

MHRS ONLİNE RANDEVU ALMA İÇİN TIKLAYIN!

MHRS MOBİL RANDEVU DA ÇOK TERCİH EDİLİYOR
Mobil olarak akıllı telefonlara indirilen uygulaması da bulunan MHRS, İOS, Android, windows gibi işletim sistemlerinde de ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Ekranınızın yine sağ kısmında yer alan randevu geçmişi butonuna tıklayıp dilerseniz randevunuzu iptal de edebiliyorsunuz. MHRS mobil randevu ve randevu iptal işlemlerine de aşağıda verdiğimiz linklerden tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ayrıca ALO 182 nolu numaralar acil aramalar kapsamında olmadığı için ücrete tabiidir. Hem ev, iş hem de cep telefonlarından 182 numaralı telefonları aramanın dakikası 46.25 kuruşluk bir ücrettir. Sаğlık Bаkаnlığı’na bağlı olan bu hаt üzerinden herhangi bir gelir elde edilmesi yа dа halkın telefon hаttınа ek bir ücret alınmıyor. Ayrıca uygulamaya e-devlet üzerinden giriş yaparsanız Aile Hekim Bilgisi Sorgulama, Organ Nakli Bilgisi Sorgulama, e-Nabız Kişisel Sağlık Sistemi, Hizmet Puanı Sorgulama gibi işlemlere de ulaşabilirsiniz.