Mevlid Kandilinde Camiler Açık mı Program Olacak mı Kandil Günü Oruç Tutulur mu Peygamber efendimizin doğum günü olarak kutlanan Mevlid Kandili Müslüman alemi için önemli bir kandildir.

Kamumanset.com - Mevlid kandilinde oruç tutulurmu Peygamber efendimizin doğum günü olarak kutlanan Mevlid Kandili Müslüman alemi için önemli bir kandildir. Bu güzel gecede  Peygamber Efendimiz dünyaya gelmiştir. Peki Mevlid kandilinde oruç tutulurmu işte haberin detayları.

Kandillerde oruç tutmak büyük sevap kazandırdığı ondan dolayı Mevlit Kandili'nde oruç tutmak gerekir mi sorusu da akıllarda yer edindi.Kandillerin öncesinde ve sonrasında iki gün oruç tutması üzerine tavsiyeler bulunmaktadır.Dileyenler Mevlit Kandili'nde de niyet ederek ibadet niyetiyle oruç tutabilirler ama kandillerde yapılan ibadetler kat ve kat sevap verdiğimden dolayı kandilde de oruç tutulduğu takdirde fazlasıyla sevabına nail olabilirsiniz.

mevlid kandili

MEVLİT KANDİLİ DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞI'NIN DUASI

 Elhamdülillahi Rabbil Alemin…

Ey mahlûkatı yoktan vâreden, hata ve kusurlarımıza bakmaksızın biz kullarına mağfiret kapısını açan, zayıfların yardımcısı, günahların bağışlayıcısı, âlemlerin tek sahibi olan Yüce Allah!

Mevlid Kandili namazı 4 rekat nasıl kılınır?

Bizleri en güzel biçimde yarattın, sayısız nimetlerinin içerisinde bulunuyoruz. Bu nimetlerin en büyüğü, bize ihsan ettiğin İslam, iman ve Kur’an’dır. Bizleri ebediyen bu lütuftan ayırma ya Rabbi!

Sana sonsuz şükürler olsun Ya Rab! Sen bütün mahlûkata merhametli, bilhassa mü’minlere lütufkârsın. İnanmış insanlar olarak bizler de Senin huzuruna geldik, sana yönelip ellerimizi açtık, yalvarıyoruz, dualarımızı kabul eyleyip bizleri huzurundan boş çevirme ya Rabbi!

Kıyamet gününün tek sahibi Sensin. Bize orada lütfunla, merhametinle, ebedi saadetin ve cennetinle ikram eyle ya Rabbi!

Yalnız Sana kulluk eder ve yalnız senden yardım dileriz. Bizlere ilahi rahmet hazinenden bol bol yardım ihsan eyleyip bizleri ibadetin, itaatin hayırlı ve nurlu yolundan ayırma ya Rabbi!

İman ve hidayet üzere devamlı olmayı, müttakîlerin yolundan gitmeyi, şu kısacık dünya hayatımızı iffetimiz, şerefimiz ve haysiyetimizle geçirmeyi nasib eyle ya Rabbi!

Kandil mesajları Mevlid kandili için resimli

Ey Yüceler Yücesi Allahımız! Alemlere rahmet olarak gönderdiğin sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav)’in Senin Yüce Zâtından istediği bütün hayırlı ve güzel şeyleri biz de Senden istiyoruz. O’nun sığındığı her türlü kötülükten biz de Sana sığınıyoruz. Hz. Muhammed Mustafa hürmetine ibadetlerimizi, dualarımızı, hayır ve hasenâtımızı kabul eyle ya Rabbi!

Google Haritalar, daha fazla trafik bilgisi ve yeni iPhone özellikleri ekler Google Haritalar, daha fazla trafik bilgisi ve yeni iPhone özellikleri ekler

Bizleri bağışla, imanda, İslam’da, ibadette, hayır ve hasenâtta dâim kıl!