Masumlar Apartmanı Safiye'nin Hastalığı Nedir Masumlar Apartmanı Safiye ve Gülben hastalığı hakkında merak edilenler..

Masumlar Apartmanı Safiye'nin Hastalığı Nedir Masumlar Apartmanı Safiye ve Gülben hastalığı hakkında merak edilenler.. TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Masumlar Apartmanı dizisi Safiye'nin hastalığı nedir? Temizlik hastası ve takıntılı olan Safiye son zamanlarda annesinin sesini daha fazla duymaya başladı. Masumlar Apartmanı Safiye'nin hastalığı izleyiciler hakkında merak ediliyor. Safiye'nin hastalığı nedir?

Gelsin Hayat Bildiği Gibi Devrim Özkan: Partner Uyumu Çok Önemli Gelsin Hayat Bildiği Gibi Devrim Özkan: Partner Uyumu Çok Önemli

safiye2

TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Masumlar Apartmanı Safiye'nin hastalığı merak ediliyor. TRT 1 ekranlarının sevilen dizisi Masumlar Apartmanı Safiye'nin hastalığı merak ediliyordu. Masumlar Apartmanı Safiye Derenoğlu ailesinin en büyüğü olan Safiye'nin obsesif kompülasif bozukluğu vardır. Masumlar Apartmanı dizisi oyuncuları arasında yer alan Safiye karakteri takıntıları ile dikkat çekiyor. Mantıksız ve rahatsız edici şekline gelen tekrarlayan düşünce, davranışlar ise obsesif kompulsif bozukluk 'un tanımıdır. Ayrıca mantık dışı olduğunu bildiği halde davranışlarını tekrarlamaya devam eder. Saplantı bozukluğu olan bu kişilerde istemsiz şekilde oluşan zihin tekrarı yerini kaygı verici düşüncelere bırakır. Bu kişiler kişiler kimi zaman kapının kilitli olup olmadığını tekrar tekrar kontrol eder, ütünün fişte kalıp kalmadığını onlarca kez kontrol ederler. Bazıları da mikrop kapmaktan korktuğu için ellerini tekrar tekrar yıkar. Hiçbir yerin yeteri kadar temiz olmadıklarını düşünürler. Bu hastalığa sahip olan kişiler saatlerce süren saplantılar yüzünden yaşam kaliteleri bozulur. Yapması gerektiği düşündüklerini yaparken oldukça morali bozulur. Aynı zamanda bu hastalığa sahip kişiler de vesvese hastalığı olarak da ifade edilebilir. Bu kişiler söylenmek istenmeyen kötü sözlerin, cinsel içerik de içerebilen görüntülerin akla geldiği zaman ‘ben nasıl insanım hastalığı düşüncesini akla getirir. 

safiye3

Dizide Han'ın ablası olan Safiye Derenoğlu ailesinin en büyüğüdür. Temizlik takıntısı olan Safiye ailesini korumak için her şeyi yapar. Fakat temizlik takıntısı onu ailesinden çok uzaklaştırmıştır. Safiye eski aşkı Naci'ye hala aşıktır. Onunla saf ve temiz bir aşk yaşayan Safiye hem ailesini bir arada tutmak ister hem de Naci'den vazgeçemez. Aynı zamanda rahatsızlığı sebebi ile dışarıya çıkarken oldukça gerilir. Han, Gülben ve Neriman'ı yanında tutmak isteyen Safiye onlara annesinin davranışlarını sergiler.