Masumlar Apartmanı Gülben Neden Altına Kaçırıyor Hastalığı Ne? Masumlar Apartmanı Gülben neden altına kaçırdı? Gülben'in hastalığı nedir?

Masumlar Apartmanı Gülben Neden Altına Kaçırıyor Hastalığı Ne? Masumlar Apartmanı Gülben neden altına kaçırdı? Gülben'in hastalığı nedir?

Safiye ve Gülben adlı karakterlerin obsesif kompülsif bozukluğa sahip olmalarını ve onların hikayesini konu alan dizide Safiye annesinin üzerinde yarattığı baskı sonucu annesi ölünce onun yerine geçip kardeşlerine kendi aklına gire sahip çıkmak istemektedir. Diğer kardeşler Han ve Neriman'ında psikolojik sorunları vardır. Han hem ailesine sahip çıkmak ister hem de kendine ait bir hayatı olmasını ister. İnci'nin hayatlarına girmesi ile beraber Derenoğlu ailesi biraz daha iyileşmiştir. İnci ve Han evlendikten sonra İnci, Derenoğlu ailesinin evinde bir süre yaşar. Sezon finali ile beraber trafik kazasında ölür. Böylece Derenoğlu ailesi bambaşka bir yola sürüklenir. Gülben ise Esat ile olan ilişkisi için ablasından onay alır. Fakat isteme töreninde Gülben panik atak geçirir ve altına kaçırır. Bu sahneyle beraber izleyiciler Gülben'in hastalığını merak etmeye başladı. Masumlar Apartmanı Gülben neden altına işedi? Gülben'in hastalığı nedir?


MASUMLAR APARTMANI GÜLBEN'İN HASTALIĞI NE?

Sert kurallarla dolu bir çocukluk geçiren Gülben annesinden gördüklerini bir süre sonra ablasından görmeye başlar. Obsesif bozukluğa sahip olan Gülben aynı zamanda ablasından çok korktuğu için geceleri altına kaçırır. Altına idrar ve dışkı yapma obsesif annelerin çocuklarında daha çok görülen bir durumdur. Bir nevi bilinçdışı bir tepkidir ve obsesif bozukluğa meydan okuyucu bir tarafı vardır. Gülben'in isteme töreninde panik atak geçirip altına kaçırma sahnesi birçok izleyicinin tepkisini alırken birçok kişiyi bunun psikolojik boyutunu da araştırmaya yönlendirdi.

Merve Dizdar'ın hayat verdiği Gülben karakteri annesi ve ablası tarafından sert kurallarla büyütülmüş, temizlik hastası olmaya mahkum edilmiş genç bir kadın. Hayatındaki tek umudu ise kardeşi Han'ın arkadaşı Esat ile evlenip bir yuva kurabilmek. Fakat geçmişinden gelen acı dolu anıları mutlu olma yolunda Gülben'in karşısına çıkıp duruyor.

Yağmur Tanrısevsin'den Hande Erçel Açıklaması Yağmur Tanrısevsin'den Hande Erçel Açıklaması

MERVE DİZDAR KİMDİR?

34 yaşındaki Merve Dizdar İzmir'de dünyaya gelmiştir. İlk oyunculuk deneyimini Aksanat Çocuk Oyunları ile yapan Merve Dizdar Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi oyunculuk Bölümü'nden mezun olmuştur. Kadir Has Üniversitesi'nde ileri oyunculuk programında yüksek lisans yapmıştır. Bir Ses Böler Geceyi, Mandıra Filozofu, Bir Aşk İki Hayat, Yok artık 2, Eltilerin Savaşı adlı filmlerde yer almıştır. Ayrıca ünlü oyuncu Kavak Yelleri, Bir Yastıkta, İnsanlar Alemi, Kırgın Çiçekler, Doksanlar, Çılgın Dershane Üniversitede, Beş Kardeş, Kertenkele, 7 Yüz, Vatanım Sensin, Mucize Doktor adlı dizilerde yer alan oyuncu Merve Dizdar son olarak Birkan Sokullu, Ezgi Mola, Melisa Şenolsun, Esra Ruşan, Açelya Devrim Yılhan, Enes Demirkapı, Alper Saldıran gibi isimlerle beraber TRT 1'de yayınlanacak olan Masumlar Apartmanı adlı dizide yer alıyor.