Masterchef Türkiye İkinci Finalist Kim Oldu Masterchef finalistler

Kim Milyoner Olmak İster'e Katılan Sefo Joker Olarak İrem Derici'yi Çağırdı Kim Milyoner Olmak İster'e Katılan Sefo Joker Olarak İrem Derici'yi Çağırdı

Masterchef Türkiye İkinci Finalist Kim Oldu Masterchef finalistler... TV 8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye'de merakla beklenen finalistler netleşmeye devam ediyor. Yarışmada yaptığı yemeklerle en yüksek puanı alan Metin'in ardından ikinci giren isim kim oldu? 

Masterchef Türkiye büyük bir heyecanla final heyecanı devam ediyor. Metin'den sonra Ayaz da şef gömleğini giyerek adını finale yazdıran isim oldu. Jüri üyeliğini Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu'nun gibi önemli şeflerin olduğu MasterChef Türkiye, final için gün saymaya başladı.

Yarışmacılardan Burak Kaya, Görkem, Ayaz ve Kıvanç'ın kıyasıya mücadele ettiği yarışmanın iki finalist açıklandı. Pazartesi akşamı yayınlanan bölümde iki ayrı tabakla, konuk şef Ahmet Dede'nin MasterChef jürisi ile beraber verdiği oylarla ilk ceketi alan isim Metin aldı. Dün akşam ise şefler yarışmacılara gül, yanık koyun yoğurdu, biberiye ve altın susamı vererek en yaratıcı yemeği yapmalarını istedi. Yarışmacılar lezzetli yemek yapmaya çalıştılar. Tabaklarını çıkaran yarışmacılar arasında Kıvanç hazırladığı tabakta kasnağı unutunca yemeği şefler tarafından değerlendirmeye alınmadı bu yüzden Kıvanç emeklerinin boşa gittiğini görünce çok üzüldüler. Değerlendirmeler ve puanlama sonucunda Görkem 10, Ayaz 18, Burak 15, Kıvanç 0 puan alarak en yüksek puan alan Ayaz öne çıktı.

İkinci turda ise Mardin'deki restorandı olan şef Ebru Baybara Demir konuk olarak yer aldı. Kış kabağı dolası yemeğini yapmaya çalıştı. Tadımın ardından yarışmacılardan Görkem 30, Kıvanç 25, Burak 36, Ayaz 49 puan aldı. Aldığı puanların ardından ikinci şef gömleğini giyen isim belli oldu. Ayaz, ceketini konuk şef Ebru Baybara Demir'in elinden giyerek finale adını yazdırdı. "Bugün önlüğü alacağım dedim. Kendi yöremin yemeğini yaparak aldım. Benim için çok büyük bir gurur, şereftir bu. İnşallah bu önlükle de oralara gidip daha büyük başarılar elde ederim" ifadelerine yer verdi.