Masterchef Pancarla Yapılabilecek Yemekler Pancarla Ne Yemeği Yapılır Pancar Çorbası, Pancarlı Kek Masterchef Pancar ile yapılacak zor yemekler

Masterchef Pancarla Yapılabilecek Yemekler Pancarla Ne Yemeği Yapılır Pancar Çorbası, Pancarlı Kek Masterchef Pancar ile yapılacak zor yemekler. TV 8 ekranlarının sevilen yarışma programı Masterchef Türkiye'de bu akşam eleme gecesi yaşanıyor. Araz, Hasan, Safanur, Mert, Pelin ve Görkem'in yarıştığı gecede yarışmaya kim veda edecek merak ediliyor. Masterchef'te ana ürünün pancar olduğu gecede elenen isim kim olacak hep beraber göreceğiz. Peki Masterchef'te pancarla ne yemek yapılır? Pancar ile yapılabilecek zor yemekler nelerdir? İşte en iyi pancarlı yemek tarifleri..

pancar

Masterchef eleme gecesinde ana ürünün pancar olduğu yemekler yapılacak. Bununla beraber izleyiciler de pancar ana ürünü olarak ne yemek yapılabilir araştırmaya başladı. Pancarla ne yemek yapılır? Pancarın lezzeti hangi yemeklerde, tatlılarda kullanılır? Pancar ile yapılabilecek lezzetli ürünler..

PANCAR İLE YAPILABİLECEK EN İYİ YEMEKLER

Pancarlı kırmızı kadife tatlısı: Bu tarifte pancar tatlıda kullanılmıştır. Yumuşacık nefis bir tatlı yemek istiyorsanız pancarlı kadife tatlısını deneyimleyebilirsiniz. 

Netflix, hesabınızı paylaştığınızı biliyor ve sizden ücret almaya başlayabilir Netflix, hesabınızı paylaştığınızı biliyor ve sizden ücret almaya başlayabilir

Pancar Çorbası: Kış aylarının vazgeçilmezi Pancar çorbası rengi ve kokusu ile insanı içine çekiyor. Hem güçlü bir grip önleyici olan pancar çorbası hem de lezzeti ile yiyenlere büyük bir haz yaşatıyor.

Pancarlı Havuçlu Yulaflı Kek: Kek malzemesi gibi görünmeyen pancar kekin içerisine girdiğinde nasıl güzel bir lezzet ortaya çıkıyor hayret edeceksiniz. Pancarlı yulaflı kek aynı zamanda diyet tariflerinde de ara sıra kullanılan bir tatlıdır. 

pancar2

Pancar salatası: Pancarı salatının içine peynir ve marulla kullanabileceğiniz gibi yoğurt ve sarımsakla biraz kavurduğunuz rendelenmiş pancarı karıştırıp güzel bir meze elde edebilirsiniz. 

Pancarlı karnabahar turşusu: Evet yanlış duymadınız, pancarın karnabaharla olan turşusu lezzetini bilmiyorsanız hemen deneyin. Pancarın rengini alan karnabahar aynı zamanda eşsiz tadı ile turşuya çok yakışıyor.

Pancarlı Patlıcan: Pancarı bol bol kullanmayı tercih etmiyorsanız yemeklerinize özellikle sebze yemeklerinize dahil edebilirsiniz. Tadına alışmak için sevdiğiniz mezelerle bir araya getirip kullanabilirsiniz.

Pancarlı Tate Tadin: Milföy hamuru ile buluşan pancardan elde ettiğimiz lezzet öğle yemeklerinin vazgeçilmezi olacak. Bazıları bu lezzeti kahvaltı sofralarında da tercih etmektedir.