Masterchef yarışma programında bu akşam yeni bir eleme günü yaşanıyor. İşte eleme ile ilgili tüm detaylar ve gelişmeler haberimizde sizlerle.. Detaylar ve gelişmeler için kamumanset.com'  u takip etmeyi unutmayınız.

Masterchef yarışma programında eleme gerçekleşmek üzere. Eleme adaylarından Araz, Azize, Dilara, Pelin, Burcu ve Sergen kıyasıya mücadele ile Masterchef yarışma programında ana kadroda kalabilmek için mücadele ettiler. 

Masterchef Türkiye 2021' e veda eden isim Azize oldu.

Masterchef yarışma programı yeni sezonda da yeni 16 kişilik ana kadrosu ile ekranlarda yerini almaya devam ediyor. Masterchef yarışma programı her hafta, pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, pazar (eleme günü) ile ekranlarda yerini almaya devam ediyor. Masterchef yarışma programı detayları ve gelişmeleri haberlerimizi ve kamumanset.com' u takip etmeyi unutmayınız.

Masterchef Kim Elendi 14 Kasım Elenen Hangi İsim Oldu Masterchef Eleme Yemek

Elenen isim henüz açıklanmadı fakat elenen ismin Azize olması bekleniyor. 

Masterchef yarışmasında bu hafta eleme adayları nasıl belirlendi?

Masterchef Türkiye yarışma programında bu haftanın ilk dokunulmazlığını Mavi takım kazanmıştı. Kırmızı takım ise ilk dokunulmazlık oyununu kaybederek eleme adaylarını kendi takımından çıkarmak zorunda kaldı. 

Kendi takımlarında oynamış oldukları dokunulmazlık oyunu ile Burcu galip olurken, ilk eleme adayı olarak Araz' ı gösterdi. Sonrasında ise takım içerisinde bir oylama gerçekleşti ve en çok ismi yazılan yarışmacı Azize' de ikinci eleme adayı olarak belirlenmiş oldu. 

Haftanın ikinci dokunulmazlık oyunu oynandı ve bu dokunulmazlık oyununu ise Kırmızı takım kazandı. Mavi takım dokunulmazlık oyununu kaybettikten sonra, kendi aralarında bir dokunulmazlık oyunu oynadılar. Bireysel dokunulmazlık oyununu kazanan isim Eren oldu ve haftanın 3. eleme adayı olarak Dilare' yı direkt olarak potaya gönderdi. Böylelikle Dilara Masterchef yarışma programının 3. eleme oldu. Sonrasında takım içerisinde bir eleme adayı daha çıkarmak için mavi takım içinde oylama yapıldı ve dördüncü potaya gönderilen isim ise Pelin oldu. 

Bir diğer dokunulmazlık oyununu Kırmızı takımın kaybetmesi sonucunda ise, 3 kişi arasında bireysel dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu bireysel dokunulmazlık oyununda 3. olan isim Burcu oldu ve direkt olarak potaya ismini yazdıran kişi Burcu oldu. Sonrasında ise geriye kalan isim Sergen olduğu için, direkt olarak potada yerini aldı.