Masterchef Dilara Instagramı Ne Dilara Kaç Yaşında? Masterchef Dilara nereli, sevgilisi var mı? Masterchef Dilara Başaran kimdir?

Masterchef Dilara Instagramı Ne Dilara Kaç Yaşında? Masterchef Dilara nereli, sevgilisi var mı? Masterchef Dilara Başaran kimdir? TV 8 ekranlarının sevilen yarışma programı Masterchef Türkiye'de yarışmacı olarak yer alan Dilara Başaran kimdir, kaç yaşında? Masterchef'te leziz yemekleri ile dikkat çeken Dilara Başaran'a dair merak edilenleri sizler için derledik. Sunuculuğunu ve şefliğin Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna gibi isimlerin yaptığı Masterchef Türkiye 2021 kadrosuna dahil olan yarışmacılardan Dilara kimdir? Dilara Başaran nereli, hangi üniversitede okudu? Dilara Başaran hayat hikayesi...

dilara2

DİLARA BAŞARAN KİMDİR?

1997'de dünyaya gelen başarılı yarışmacı 24 yaşındadır. Yengeç burcu olduğu bilinen Dilara Başaran liseyi Turizm Anadolu Lisesi'nde okumuştur. Dilara, ardından Turizm Otel İşletmeciliği bölümünü tamamlamıştır.

Dilara Başaran, 24 yaşındadır ve Masterchef Türkiye'ye İstanbul’dan katılmıştır. Profesyonel aşçı olarak çalışan yarışmacı 6 yıldır bu meslekle ilgilenmektedir. İşini seven Dilara sırf evine yakın olduğu için Turizm lisesini tercih etti ancak zamanla yemek yapmayı çok sevdi. 15 yaşında stajyer olarak mesleğe başlayan Dilara İstanbul'da en iyi otellerden birinde mesleğe dair birçok şey öğrendi.

dilara3

7-8 senedir bu şekilde disiplinli bir şekilde yarışan yarışmacı Türkiye'de pek çok farklı yörede çalıştı. Yurtdışında da bilinen birçok restoranda çalışan yarışmacı 8 senelik meslek hayatında 2 sene Kuveyt'de kaldı. İngilizcesi de oldukça iyi olan yarışmacı biraz Arapça bilmektedir. Birinci turda tavada levrek ile şeflerden tam not alarak üst tura çıktı. İkinci turda Bozbey ve Rümeysa ile yarışan Dilara rakiplerini yenerek final turuna çıkmayı başarmıştı. Final turunda ilk grupta yer aldı. İlk bölümde tiramisu yapan Dilara ilk beş isimden biri oldu. Yaratıcılık turunda ise mısır ana ürünü ile en iyi tabağı çıkararak ana kadroya ismini yazdırmayı başarmıştı. Masterchef Türkiye 2021'in iddialı yarışmacılarından olan Dilara yaptığı yemeklerle hem jüriyi hem de seyirciyi kendine hayran bırakıyor.

DİLARA BAŞARAN INSTAGRAM HESABI

Masterchef Türkiye 2021'in kadrosunda yer alan Dilara Başaran sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan yarışmacılardan biri. 'dilarabasarann' adlı hesapta binlerce takipçisi olan başarılı yarışmacı Masterchef Türkiye'nin en iddialı yarışmacılarından biri. 

Müge Anlı Yaşça Büyük Kadınları Taciz Eden Adama Çok Sinirlendi: Beynini Yararım Müge Anlı Yaşça Büyük Kadınları Taciz Eden Adama Çok Sinirlendi: Beynini Yararım