Masterchef Araz Boyu Kaç Araz Evli Mi Nereli Masterchef Eleme Gecesi Yarışan Araz Yaşı Kaç? Masterchef Türkiye eleme gecesi yarışan Araz mesleği ne, Araz çocuğu var mı? TV 8 ekranlarının sevilen yarışma programı Masterchef Türkiye'de bu akşam eleme gecesi yaşanacak. Eleme gecesinde Hasan, Pelin, Safanur, Görkem, Mert ve Araz yarışacak. Peki yarışmacılardan Araz kimdir, nereli?

Acun Ilıcalı'nın yapımcılığını üstlendiği Masterchef Türkiye yarışmacıları ile dikkat çekiyor. Sevilen yarışma programı bu sezon ana kadro yarışmacılarından biri olan Araz, 128 kilo ağırlığında 1.99 boyundadır. Fiziksel yapısı ile dikkat çeken Araz kadroda yer alıyor. Bu akşam eleme gecesinde yarışacak. Başarılı yarışmacı bu sezon Masterchef yarışma programına yedeklerden dahil olarak ana kadroda yerini almıştır. Peki Araz kimdir? Araz Akman evli mi? Masterchef yarışmacısı Araz Aknam hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

MASTERCHEF ARAZ AKNAM KİMDİR?

30 yaşında olan başarılı yarışmacı Araz İran Azerisidir. Yarışma programına da İstanbul' dan katılan Araz aslında İnşaat mühendisi olan başarılı Masterchef yarışmacısı Araz mutfağa olan ilgisini bir türlü kaybetmemiştir ve bunu hobi tutku haline getirdi. 6 yaşına kadar İran' da yaşayan başarılı yarışmacı Araz Akman sonrasında eğitim planı için İstanbul' da yaşamaya başlamıştır. Üniversiteden de mezun olduktan sonra 2012 yılında ABD' ye taşınan yarışmacı 4 yıl boyunca burada yaşamıştır ve 2016 yılında İstanbul' a geri dönmüştür. 

araz3

İnşaat mühendisi olan Araz Yeditepe Üniversitesinden mezun oldu. Aynı zamanda Fenerbahçe kongre üyesi olan Araz Aknam oyunculuk teklifi de almıştır. Çok iyi derecede İngilizce, Türkçe, Farsça ve Azerice bilen başarılı yarışmacı adayı Araz Akman, biraz da Almanca ve İspanyolca bilmektedir. Kilosu ve boyu ile dikkat çeken başarılı yarışmacı adayı Araz Akman 1.99 boyunda 128 kgilodur. Oldukça uzun ve cüsseli duran başarılı yarışmacı Araz Akman yeni sezonun iddialı yarışmacılarından biridir. 

İlk elemelerde Peru mutfağından Levrek Ceviche yapan başarılı yarışmacı adayı Araz Akman üç evet alarak bir üst tura geçmeye hak kazandı. Masterchef yarışma programı yeni sezonda da saat 20.00 de pazartesi, salı, çarşamba, perşembe ve pazar günleri TV 8 ekranlarında yayınlanmaya devam ediyor. Yarışma programı Masterchef ile ilgili detayları ve gelişmeleri kamumanset.com' dan takip etmeyi unutmayınız.