Marilyn Manson, aktrisin kendisini 'tecavüzcü ve tacizci' olarak gördüğünü söyledi. Evan Rachel Wood'a dava açtı

Marilyn Manson, aktrisin kendisini 'tecavüzcü ve tacizci' olarak gördüğünü söyleyerek Evan Rachel Wood'a dava açtı
Asıl adı Brian Warner olan Marilyn Manson, Evan Rachel Wood'un elindeki "korkunç taciz" iddialarının "kötü niyetli bir yalan" olduğunu söylüyor ve onu ve sanatçı Illma Gore'u karalama ve duygusal sıkıntı nedeniyle dava ediyor.
Marilyn Manson, eski nişanlısı Evan Rachel Wood'u "tecavüzcü ve tacizci" olarak gördüğünü söyleyerek hakaretten dava ediyor.

DJ Ozan Doğulu ile Sevgilisi Hera Aslan'ın Boy Farkı Olay Oldu Hera Aslan'ın Boyu Kaç? DJ Ozan Doğulu ile Sevgilisi Hera Aslan'ın Boy Farkı Olay Oldu Hera Aslan'ın Boyu Kaç?

Westworld oyuncusu , gerçek adı Brian Warner olan müzisyenin ilişkileri sırasında kendisini cinsel ve fiziksel olarak taciz ettiğini iddia ediyor. 53 yaşındaki Manson , iddiaları reddetti ve şimdi, iddialarının başarılı kariyerini "raydan çıktığını" söyleyerek Wood ve sanatçı Illma Gore'a dava açtı. Rock'çı, Çarşamba günü Los Angeles Yüksek Mahkemesinde açılan 28 sayfalık davanın bir kopyasını şifreli bir mesajla paylaştı.

Twitter'da şunları yazdı: "Geçen yılın olayları hakkında daha fazla şey paylaşabileceğim bir zaman gelecek. O zamana kadar gerçeklerin kendileri için konuşmasına izin vereceğim." Dava, karalama ve kasıtlı olarak duygusal sıkıntıya yol açmanın yanı sıra, Wood ve Gore'u gerçek bir FBI ajanından sahte bir mektup yazmakla ve onu çevrimiçi taklit etmek için telefonunu ve birkaç bilgisayar hesabını hacklemekle suçladığını iddia ediyor. Wood, Manson'la 2007'de, o 18 ve Manson 36 yaşındayken çıkmaya başladı ve çift 2010'da nişanlandı.

Ancak, ilişkiyi sadece yedi ay sonra bitirdiler. Aktris daha önce taciz edici bir ilişki içinde olduğundan bahsetmişti, ancak daha önce iddia edilen failin adını hiç açıklamamıştı.

Daha sonra Şubat 2021'de bir Instagram gönderisinde Wood, Manson adını verdi ve "yıllarca beni korkunç bir şekilde taciz ettiğini" söyledi. Rock'çı daha sonra plak şirketi ve çok sayıda TV projesi tarafından düşürüldü. Diğer kadınlar daha fazla iddia ile öne çıktı ve polis soruşturma başlattı.

Yasal belge, şu anda 34 yaşında olan Wood'un bu iddia edilen kötüye kullanımı vurgulamak için neden 10 yıl beklediğini sorguluyor.

Gore'u bir "dolandırıcı" olarak etiketleyerek, onun Wood'un tekrar tekrar, tekrar tekrar romantik bir partneri olduğunu söylüyor.

Aynı zamanda, Manson'un, kadınlar tarafından diğer olası suçlayıcıları "işe almak" ve onlara koçluk yapmak için bir komploda kullanıldığını iddia ettiği kontrol listeleri ve senaryolar da sağlayarak, bunları belgenin sonundaki bir ekte paylaşıyor.

Manson'ın avukatı Howard King yaptığı açıklamada, "Bu ayrıntılı şikayet, Brian Warner'a yönelik kötü niyetli ve haksız saldırı kampanyasını durdurmak için yapıldı" dedi. Manson geçmişte bir dizi yüksek profilli kadınla çıktı ve daha önce iki yıl boyunca aktris ve aktivist Rose McGowan ile nişanlandı ve bir yıl boyunca performans sanatçısı Dita Von Teese ile evlendi.

Game Of Thrones yıldızı Esme Bianco ve Manson'ın eski asistanı Ashley Walters, daha önce Manson'a kendi cinsel istismar iddialarına dayanarak dava açmıştı.

Wood'un Manson'a yönelik iddialarını konu alan Phoenix Rising adlı bir HBO belgeseli, 15 Mart'ta ABD'de gösterime girecek. Wood ve Gore, davaya henüz bir yanıt vermedi ve Wood, iddiaları nedeniyle Manson'a karşı yasal işlem başlatmadı.