Malatya Bina Çöktü Kaç Kişi Öldü? Malatya'a çöken binadaki yararlıları kurtarma çalışması sürüyor. Malatya'daki binada kaç kişi yaralandı?

Malatya Bina Çöktü Kaç Kişi Öldü? Malatya'a çöken binadaki yararlıları kurtarma çalışması sürüyor. Malatya'daki binada kaç kişi yaralandı? Malatya'da bir binada henüz nedeni bilinmeyen bir göçük meydana geldi. Göçüğün oluşmasının ardından çok sayıda kişi enkazın altında kaldı. Kısa sürede arama kurtarma çalışmaları başladı. Binada kimlerin olduğu tespit edildi. Binada enkazın altından 13 kişinin yaralı olarak çıkarıldığı edinilen bilgiler arasında yer alırken Malatya Valisi Aydın Baruş konu hakkında açıklamada bulundu.

Malatya Valisi Aydın Baruş konu hakkındaki açıklamasında enkazın altında yaklaşık 20 kişinin olabileceği bilgisini verdi. Ekiplerin arama- kurtarma çalışmalarına devam ettiği binada alt katta yapılan tadilat nedeniyle kolanların kesildiği iddiaları da araştırılmaya başlandı.

Gözden kaçırmayın

Andy Warhol Günlükleri Ne Anlatıyor Andy Warhol Günlükleri Gerçek Mi Andy Warhol Günlükleri Ne Anlatıyor Andy Warhol Günlükleri Gerçek Mi

Malatya'da Merkez Yeşilyurt ilçesindeki Sıtmapınarı Mahallesi İnönü Caddesi'nde bulunan ve 2 katlı bir binada henüz bilinmeyen bir nedenle göçük meydana geldi. Binada bulunanlar göçük altında kalırken arama kurtarma çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. Söylenene göre giriş katında dükkanların bulunduğu binanın çevresinde geniş çaplı bir güvenlik önlemi alındı. Kurtarma çalışmalarının halen devam ettiği binada yaralılara ulaşıldı.

Malatya Valisi Aydın Baruş yaptığı açıklamada son dakika bilgilerini aktardı. Buruş "Enkazı kaldırdığımızda tam olarak manzarayı görebileceğiz. Şu ana kadar kaybetmiş olduğumuz vatandaşımızın olmaması sevindirici. Bu binayla ilgili bilgileri Çevre Şehircilik Bakanlığı'ndan aldık. Bina hasarsız olarak görülüyor. Yalnız alt kattaki dükkanlarda tadilat yürütüldüğünü söylüyor vatandaşlar. Böyle bir durum var mı yok mu araştırmalardan sonra anlaşılacak. Binanın çökmesi depremden sonra oluşan bir hasardan kaynaklı değil" ifadelerine yer verdi.

malatyaa

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise konu hakkında açıklamada bulundu. "Malatya merkezde bir binanın çökmesi sebebiyle 13 kişi yaralandı. Yaralıların tedavisi hastanelerimizde devam ediyor. Olay yerinde 28 ambulans ve 2 UMKE ekibi görevlendirildi." ifadelerine yer verildi. İletişim Bakanı da Malatya'da çöken bina hakkında konuştu. "Devletimiz tüm imkanlarıyla ve kurumlarıyla bölgededir. Göçükten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Duamız, kalbimiz Malatyalı kardeşlerimizle." açıklamalarına yer verdi. Söz konusu binada 13 vatandaşın yaralı olarak kurtarıldığını söyleyen AFAD yaralıların hastanede tedavi altına alındığını belirtti.