Zara Kimdir Şarkıcı Zara Kaç Yaşında Zara'nın Gerçek Adı Nedir?

Zara Kimdir Şarkıcı Zara Kaç Yaşında Zara'nın Gerçek Adı Nedir? Zara nerelidir? Zara hakkında merak edilenler

Zara Kimdir Şarkıcı Zara Kaç Yaşında Zara'nın Gerçek Adı Nedir?

Zara Kimdir Şarkıcı Zara Kaç Yaşında Zara'nın Gerçek Adı Nedir? Zara nerelidir? Zara hakkında merak edilenler.. İbo Show yarışmasına konuk olan şarkıcı Zara kimdir? Zara'nın gerçek adı nedir*? Türk Sanat Müziği sanatçısı olan Zara söylediği şarkı ile dikkat çekti. Peki Zara kimdir? Zara nerelidir?

ZARA KİMDİR?

1976'da İstanbul'da dünyaya gelen Neşe Zara Yılmaz aslen Adıyamanlıdır. Yüksek eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü'nü tamamlamıştır. 1997 yılında Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen “Yunus Emre Müzikali” nde Amber rolüyle oyuncu ve solist olarak görev alan başarılı şarkıcı Zara birçok albümü olan başarılı bir şarkıcıdır.

İlk albümü Avuntu'dan sonra Boyut, Misafir, Özlenenler, Zamanı Geldi, Bülbül-i Şeyda, Bahar, Hazine, Derin Aşk, Derin Aşk 2, Derin Aşk 3, Derin Aşk 3, Derin Aşk 4 albümlerini Zara adı ile çıkarmıştır. Başarılı şarkıcı aynı zamanda Deli Yürek, Eylül Fırtınası gibi filmlerde yer almıştır. Başarılı şarkıcı Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, İpsiz Recep, Gelin isimli televizyon dizilerde yer aldı.

Ayrıca ünlü sanatçısı 28. Altın Kelebek Ödüllerinde En İyi Türk Halk Müziği Solisti, 29. bölüm Altın Kelebek Ödüllerinde En İyi Türk Halk Müziği Kadın solisti. 30. Altın Kelebek Ödüllerinde En iyi Türk Halk Müziği Kadın Solisti ödülünü almıştır.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER