Sıla Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

Sıla Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu Şarkıcı Sıla hakkında şaşırtan iddia

Sıla Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu

Sıla Hakkında Suç Duyurusunda Bulunuldu Şarkıcı Sıla hakkında şaşırtan iddia. Şarkıcı Davut Güloğlu avukatı aracılığıyla 2016 yılında 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Mitingi için "Böyle bir şovun içerisinde yer almayacağım" ifadeleri kullanan şarkıcı Sıla Gençoğlu hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan suç duyurusunda bulunmuştu. Söz konusu olan dava hakkında Davut Güloğlu'nun avukatı Fırat Söylemez aracılığıyla Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.

Davut Güloğlu'nun avukatının hazırladığı suç duyurusu dilekçesinde FETÖ’nün 2016 yılının 15 Temmuz’da gerçekleştirdiği darbe girişiminde 248 asker, polis ve vatandaşın şehit düştüğü, halkın büyük mücadelesiyle birlikte darbe girişimin bertaraf edildiği belirtilerek ardından gerçekleştirilen mitinge 5 milyon vatandaş katılım göstermişti.

Belirtilen dilekçede şarkıcı Sıla Gençoğlu’na 4 Ağustos 2016’da mitinge katılıp katılmayacağı sorulduğunda ise şarkıcının cevabı şöyle olmuştu. Sıla Gençoğlu’nun "Hayır katılmayacağım, kesinlikle darbe karşıtıyım ama böyle bir şovun içerisinde yer almayacağım" şeklindeki sözlerine Davut Güloğlu’nun üzüntüsünü dile getirmişti. Dilekçede belirtilenleri sözlü olarak dile getiren avukat "Bugün yaptığımız suç duyurusu ise, Sıla’nın ‘Şov yapıyorlar’ şeklindeki ibaresinin ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ maddesinin alenen ihlal edildiği gerekçesiyle yapıldı. İfade özgürlüğü esastır ancak bu özgürlük de sınırsız değildir. Sıla Gençoğlu aleyhine yaptığımız suç duyurusunun neticesini bekleyeceğiz" ifadelerine yer verdi.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER