Seren Serengil'in Annesi: Bana Haber Vermedi

Seren Serengil'in Annesi: Bana Haber Vermedi Seren Serengil'in annesinden şok açıklamalar..

Seren Serengil'in Annesi: Bana Haber Vermedi

İki kez mide ameliyatı olduktan sonra 46 kiloya kadar düşen ve dumping sendromu yaşayan Seren Serengil geçirdiği zorlu süreç hakkında annesi konuştu. Sunucu ve sosyal medya fenomeni Seren Serengil'in annesi Nevin Teoman'ın isyanı çok konuşuldu. Nevin Teoman, kızının geçirdiği ikinci mide ameliyatından haberinin olmadığını itiraf etti. Yakın dostu Gönül Yazar'ın mesajına cevap veren Nevin Teoman, "Su içmesi, vitamin alması gerekiyor, hiç laf dinlemiyor. Ben çok üzülüyorum ama hiçbir şey yapamıyorum" ifadelerine yer verdi. 

Sanatçı Gönül Yazar, son günlerde sağlık sorunları yaşadığını bildiği Seren Serengil'in telefonlarına cevap vermemesi sonucu annesi Nevin Teoman'ı aradı.  “Sevgili Nevin yılın ilk günü sağlık mutluluk dilerim. Seren’i çok severim bilirsin. Bana iyi haberini verin ki rahat edeyim. Dün onu izledim telefon açıyor, mesaj atıyorum ulaşamıyorum" ifadelerine yer verirken Nevin Teoman ise  "Canım Gönülüm; biliyorsun mide ameliyatı olmuştu, gitmiş bir daha ameliyat olmuş. Sürekli kilo veriyor bu da tehlikeli. Su içmesi, vitamin alması gerekiyor, hiç laf dinlemiyor. Ben çok üzülüyorum ama hiçbir şey yapamıyorum" açıklamalarına yer verdi.

Sunucu Seren Serengil geçen günlerde annesini sosyal medyadan engellediğini belirtmişti. Seren Serengil  "Ben annemi iki ay önce Instagram'da engelledim. Çünkü benim hakkımda yorumlar yapıyorlar sonra da benim sayfamda annemi etiketliyorlar. O da görünce çok üzülüyor ve cevap veriyor, anne işte tutamıyor kendini." ifadelerine yer verdi. İki kez mide ameliyat olan Seren Serengil, o dönem 3,5 ayda 25 kilo vermişti. Seren Serengil’e doktorları ‘geri dönüşüm ameliyatı’ olması gerektiğini söylemişlerd fakat Seren Serengil'in durumu kötüye gitmişti.

Seren Serengil'in doktoru ise "Ameliyat sonrası bazı hastalarda ‘Dumping Sendromu’ dediğimiz durum gelişebiliyor. Yiyeceklerin mideden bağırsağa hızlı geçişi sonucu hasta ağrı, kusma gibi birtakım şikayetler yaşayabiliyor. Siz de sabahları böyle bir şey yaşıyorsunuz. Bu, ameliyatın doğasında var. Ama geçici bir süre yaşanıyor. 8 ayı atlattık. Zaten kilo hedefimiz 45.5-46 bandındaydı. Size haftanın 2-3 günü hastanede serum ve vitamin takviyesi yapacağız. Geri dönüşüm ameliyatı zor ama ağır bir ameliyat değil. 2-3 ay daha sabrederseniz düzelecek. Tempolu çalışıyorsunuz, yaşadığınız sorunlarda bu da etkin tabii" ifadelerine yer verdi.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER