Son Dakika

Elit İşçan'a cinsel istismardan yargılanan Efecan Şenolsun'un "Alkollüydüm, sadece omzuna dokundum" açıklaması

Elit İşçan'a cinsel istismardan yargılanan Efecan Şenolsun'un "Alkollüydüm, sadece omzuna dokundum" açıklaması Efecan Şenolsun'dan Elit İşçan açıklaması

MAGAZİN 13.11.2020, 11:13 13.11.2020, 16:05 athena
Elit İşçan'a cinsel istismardan yargılanan Efecan Şenolsun'un "Alkollüydüm, sadece omzuna dokundum" açıklaması

İnternet ortamında yayınlanan Yaşamayanlar dizisindeki rol arkadaşı Elit İşçan'a cinsel saldırı ve hakarette bulunan Efecan Şenolsun'un 17 yıl 4 ay hapsi isteniyor. Olayın yaşandığı gün alkollü olduğunu kabul eden Efecan Şenolsun Elit İşçan'ın omzuna dokunduğunu ifade etti. 

Başrollerinde Kerem Bursin, Elçin Sangu'nun yer aldığı Yaşamayanlar dizisindeki Elit İşçan rol arkadaşı Efecan Şenolsun2un iki ayrı noktada cinsel saldırısına maruz kaldığını belirtmişti. Söz konusu olayın ardından Elit İşçan şikayette bulunmuş ve Efecan Şenolsun'dan Cinsel saldırı ve alenen hakaret suçlarından 7 yıl 9 buçuk aydan 17 yıl 4 aya kadar hapis istemi ile dava açmıştı.

19. Asliye Ceza mahkemesinde görülen davanın dördüncü duruşmasında tanıklar dinlendi ve Yeşim Girgin şu ifadelere yer verdi. "Haziran 2018'de Oyuncular Sendikası'nda genel koordinatör olarak çalışıyordum. Elit telefonda yaşadıklarını anlattı. Biz kendisine avukat desteği verebileceğimizi söyledik. Oyuncular Sendikası olarak Efecan Bey'le de görüştük. Kendisi olay sırasında alkollü olduğunu kabul etti. Temas olayının sadece omzuna dokunmak olduğunu, cinsel tacizde bulunmadığını söyledi." açıklamalarına yer verdi.

Duruşma 4 Şubat 2021'e ertlenirken olayın taraflarından henüz bir açıklama gelmedi.

Yorumlar (0)