Derya Şensoy'dan İçki Şirketine Dava

Derya Şensoy'dan İçki Şirketine Dava! Derya Şensoy içki şirketi rakı şişelerinin üzerinde kullanıldığı iddia eden şirkete dava açtı

Derya Şensoy'dan İçki Şirketine Dava

Derya Şensoy'dan İçki Şirketine Dava! Derya Şensoy içki şirketi rakı şişelerinin üzerinde kullanıldığı iddia eden şirkete dava açtı.  Ferhan Şensoy ile Derya Baykal’ın kızları Derya Şensoy içki şirketine taklit ettikleri iddiası ile tazminat davası açtı. Derya Şensoy, kendisine ait illüstrasyon çalışmasını taklit ederek, izinsiz şekilde rakı şişelerinin üzerinde kullandığı iddiasıyla Mey İçki şirketine 11 bin liralık dava açması haberi magazin gündemine bomba gibi düştü.

Ünlü oyuncu Derya Şensoy, İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ne giderek açtığı davaya at detaylar yavaş yavaş belli oluyor. Mey İçki’den illüstrasyon hazırlaması için teklif aldığını belirten oyuncu Derya Şensoy, hazırladığı üç farklı çalışmanın beğenildiğini ifade etti.

Fakat bununla beraber şirketin bir daha kendisiyle iletişime geçmediğini de ekledi. Bunun ardından Derya Şensoy’un iddiası gündemden yer aldı. İddiaya göre şirketin illüstrasyonlarından biri şirketin şişe ve kadeh tasarımlarında kullanıldı.

Olayın ardından Mey İçki’nin kendilerinden izin almadığını söyleyen Derya Şensoy’un avukatı konu hakkında açıklamada bulundu. Avukat "Çalışmanın ana öğesi olan rakı sofrasının çizilme şekli dahi şirketin Derya Baykal’ın çalışmasını taklit ettiğinin kanıtıdır. Derya Şensoy’a ait çalışmanın sanki Beril Ateş’e aitmiş gibi gösterilmiş olması, manevi haklarının ihlaline sebep olmuştur" açıklamalarında bulundu. 

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER