Defne Samyeli Mustafa Sandal Hakaret Davasında Son Dakika Gelişmesi Mahkeme Kararını Verdi

Defne Samyeli Mustafa Sandal Hakaret Davasında Son Dakika Gelişmesi Mahkeme Kararını Verdi Defne Samyeli'nin açtığı hakaret davasında sonuç ne oldu?

Defne Samyeli Mustafa Sandal Hakaret Davasında Son Dakika Gelişmesi Mahkeme Kararını Verdi

Defne Samyeli Mustafa Sandal Hakaret Davasında Son Dakika Gelişmesi Mahkeme Kararını Verdi Defne Samyeli'nin açtığı hakaret davasında sonuç ne oldu? Şarkıcı Mustafa Sandal'ın, yazdığı kitabında, sunucu ve oyuncu Defne Samyeli'ye "hakaret" ettiği iddiası ile yargılandığı davada mahkeme tarafından beraatine karar verildi.

Ünlü oyuncu Defne Samyeli ve Mustafa Sandal arasında gerilim devam ediyor. İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya katılmayan sanık Mustafa Sandal ve müdahil Defne Samyeli'yi avukatları ile gerçekleştirilen davada Defne Samyeli avukatı Ömer Eldem "Bir ifadenin onur ve saygınlığı rencide edici boyutta olup olmadığı, kişinin toplum içindeki konumuna göre değişmektedir. Müvekkilim tüm toplum tarafından tanınan bir kişidir. Özel hayatına yapılan bu yakıştırma, müvekkilimizin şeref ve saygınlığına açıkça zarar vermiştir. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

Mustafa Sandal'ın avukatı Aydın Kurban ise Defne Samyeli ve Mustafa Sandal'ın birkaç arkadaşı ile beraber göründükleri 1990'lı yıllarda çekilmiş bir fotoğrafı mahkemeye sundu ve müvekkilinin beraatini istedi. Tekrar söz alan Ömer Eldem ise "İkilinin 26 yıldır tanıştıklarını biz de söylüyoruz. Sanık avukatı, müvekkilinin fotoğraftaki tüm kadınlarla ilişki yaşadığını söylüyorsa bizim açımızdan sıkıntı yok" ifadelerine yer verdi. Mahkeme ise Mustafa Sandal'ın yüklenen fiilin kanunda suç olarak tanımlanmamış olması sebebi ile beraatine hüküm verdi. 

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER