Çukur Ogeday Kimdir Çukur Baki Davrak Oynadığı Diziler

Kamumanset.com - Çukur Ogeday Kimdir Yeni giren Oyuncu Çukur Ogeday Erdenetli (Baki Davrak) Kaç Yaşında Çukur dizisinin yeni oyuncusu Ogeday belli oldu. Ogeday rolünde katılacak olan  Baki Davrak 1971 yılında dünyaya geldi. Türk asıllı Alman oyuncu. Almanya'da yaşamakta olan Davrak, başrol oynadığı Lola + Bilidikid ve Yaşamın Kıyısında filmleriyle tanınır. ... Aynı zamanda yazar olan Davrak, 2007 yılında ilk şiir kitabını yayımlamıştır.

Çukur Ogeday Kimdir Çukur Baki Davrak Oynadığı Diziler

Kamumanset.com - Çukur Ogeday Kimdir Çukur Baki Davrak Kaç Yaşında Çukur Dizisine yeni isimler katılmaya devam ediyor. İzleyiciler diziye katılacak yeni oyuncu karakteri hakkında araştırmalar yapmaya başladılar. Erdenet ailesine katılacak olan Ogeday kimdir, kaç yaşında ve gerçek ismi nedir gibi araştırmalara cevap verdik detaylar haberimizde yer alıyor...

Çukur dizisinin yeni oyuncusu Ogeday belli oldu. Ogeday rolünde katılacak olan  Baki Davrak 1971 yılında dünyaya geldi. Türk asıllı Alman oyuncu. Almanya'da yaşamakta olan Davrak, başrol oynadığı Lola + Bilidikid ve Yaşamın Kıyısında filmleriyle tanınır. ... Aynı zamanda yazar olan Davrak, 2007 yılında ilk şiir kitabını yayımlamıştır.

 Kutluğ Ataman'ın 1997 yapımı filmi Lola + Bilidikid'de Almanya'da yaşayan Türk bir ailenin eşcinsel olan en küçük oğlu Murat'ı canlandırdı. 2006 yılında Harald Bergmann’nın Brinkmanns Zorn filminde rol aldı. Willem Droste’nin Past by Night, Ulli Schüppel’nin Planet Alex ve 1999 Berlin Film Festivali'nde büyük ilgi gören Thomas Arslan’nın Dealer’ı, oynadığı filmlerdendir.

Tiyatro oyunculuğunun yanında Kommissarin Lucas, Wolffs Revier, Eva Blond, Der Puma ve Tatort gibi televizyon dizilerinde rol aldı. Stefan Holtz’un 2005 yapımı televizyon filmi Meine Verrückte Türkische Hochzeit’ta başrol oynadı.

2007 yılında Cannes Film Festivali'nde yönetmen - senarist Fatih Akın'a en iyi senaryo ödülü kazandıran Yaşamın Kıyısında filminde, Almanya'da yaşayan Alman dili profesörü bir Türk olan Nejat Aksu'yu canlandırmıştır.

Aynı zamanda yazar olan Davrak, 2007 yılında ilk şiir kitabını yayımlamıştır.

2016 Ekim ayında Kanal D'de yayınlanmaya başlayan ve İzmir İşgali ve kurtuluş mücadelesini konu alan Vatanım Sensin dizisinde Yunan Komutanı Vasili'yi canlandırmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2020, 20:11

Efsane

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER