Azra Kohen ve Başak Sayan'ın Kitap Tartışması Bitmiyor

Azra Kohen ve Başak Sayan'ın Kitap Tartışması Bitmiyor Başak Sayan'ın Fi'yi kendi kitabına benzetmeesinin ardından ünlü yazara dava açmıştı

Azra Kohen ve Başak Sayan'ın Kitap Tartışması Bitmiyor

Azra Kohen ve Başak Sayan'ın Kitap Tartışması Bitmiyor Başak Sayan'ın Fi'yi kendi kitabına benzetmeesinin ardından ünlü yazara dava açmıştı. Başak Sayan ve Azra Kohen arasında tartışma bitmek bilmiyor. Başak Sayan, geçtiğimiz yıl  Azra Kohen'in kaleme aldığı 'Fi' adlı romanında, kendi kitabı 'Bağlanma Korkusu'ndan intihal yapıldığını iddia etmişti. Bilirkişinin benzerlik ve intihalin olmadığı yönündeki raporuyla Başak Sayan’ın şikâyeti takipsizlikle sonuçlanmıştı. Başak Sayan ise önceki gün Instagram hesabında Stanislaw Lem’in 'Aden' adlı kitabını takipçilerine önermesiyle ikili arasındaki tartışma yeninden gün yüzüne çıktı.

Aeden adlı bir kitabı olan Azra Kohen Başak Sayan'ın yeni bir intihal iddiasını ortaya attığını düşünerek ünlü yazarı etiketledi ve Instagram hesabından "Yalancı, art niyetli" gibi paylaşımlarda bulundu. Başak Sayan ise avukatı vasıtasıyla basın açıklamasında bulundu. Başak Sayan "Azra Özge Kohen Instagram hesabının gerek ‘akış’ gerek ise ‘hikaye’ paylaşım kısmında, Başak Sayan’ı etiketleyerek ‘Yalancı, iftiracı, art niyetli, tescilli yalancı, sürekli belden aşağı vuran, paylaşımlarını görünce sanırsınız ki insan’ vb. şekilde hakaretlerde bulunmuş ve Sayan’ın Stanislaw Lem’in ‘Aden’ kitabını tavsiye edişiyle kendisini ima ettiğini iddia etmiştir. Kohen’in müvekkilimize yönelik tüm hakaretlerine ilişkin suç duyurusunda bulunacağımızı ve aleyhine tazminat davası açacağımızı siz basın mensupları ile paylaşıyoruz." ifadelerne yer verdi.

İki yazarın arasındaki kitap tartışması bitmezken Başak Sayan'ın dava açacağı haberi çok konuşuldu Azra Kohen dizisi de çıkan Fi serisinin (Fi, Çi, Pi) serisinin yazarı. Ayrıca Azra Kohen'in Aeden, Gör Beni kitapları da mevcut.

athena

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER