KYK Burs Sonuçları Sorgula KYK Bursu Hakkında Önemli Gelişme. KYK Burs sonuçları hakkında merak edilenler

KYK Burs Sonuçları Sorgula KYK Bursu Hakkında Önemli Gelişme. KYK Burs sonuçları hakkında merak edilenler. Vakıflar Genel Müdürlüğünce öğrencilere verilen burs sonuçlarına ait detayları sizler için derledik. Her sene ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine verilen “Ortaöğrenim Eğitim Yardımları" ile üniversite öğrencilerine sağlanan “Yükseköğrenim Bursları" ve “Yabancı Uyruklu Öğrenci Yükseköğrenim Bursları” için yapılan değerlendirme sonrası öğrenciler burs almaya hakkı elde ediyorlar. Peki KYK Burs sonuçları açıklandı mı? Kyk Burs sonuçlarına göre merak edilenleri sizler için derledik. 

Öğrenciler Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Kredi Yurtlar Kurumu'ndan gelecek son dakika açıklamalarını ilgiyle takip ediyorlar. 2022-2023 KYK Burs sonuçları hakkında merak edilenleri sizler için derledik. Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre KYK Bursları ne kadar oldu?

KYK Burs sonuçları ne zaman açıklanacağına dair kesin bir bilgi yer almasa da sonuçların 15 Aralık'da açıklanması bekleniyor. Geçen sene de burs başvuru sonuçları 15 Aralık 2021'de ilan edilmişti. 

Bu sene alınacak olan burslar Cumhurbaşkanlığı tarafından ilan edildi. Bu yıl Kredi ve burslar lisans öğrencilerine 1250 TL, Yüksek lisans öğrencilerine 2500 TL, Doktora öğrencilerine ise 3750 TL şeklinde ödenmektedir.

KYK Burs ödemeleri kimlik numarasının son hanesine göre yapılmaktadır. Bu seneki burs başvuruları tamamlandıktan sonra KYK tarafından belirlenen tarihlerde öğrenciler ödeme alabileceklerdir. 

Burs/kredi hakkı elde eden öğrencilerin belirlenen tarihlere kadar E Devlet üzerinden taahhütnamelerini okuyup onaylamaları gerekir. E Devlet mobil uygulamasından bu işlem gerçekleştirilememektedir.

Burs/kredi tahsis edilen 15-18 yaş arasında olan öğrencilerin anne babalarının e devlet şifreleri ile burs kredi taahhütnamesini veli onayı yaparak kendi e devlet şifreleri ile taahütname onayını gerçekleştirebilmektedirler.

AMD Ryzen 7 5800X3D, ambargo kaldırmadan önce kıyaslanıyor AMD Ryzen 7 5800X3D, ambargo kaldırmadan önce kıyaslanıyor