Kuruluş Osman Turgut Bey Ölüyor Mu Rüzgar Aksoy Diziden Ayrılıyor Mu? Rüzgar Aksoy diziyi bırakıyor Mu Tarihte Turgut Bey kim, nasıl öldü? Atv ekranlarının sevilen dizisi Kuruluş Osman yeni bölüm fragmanında Turgut Bey’in esir alındığı görülmüştü. Yeni bölümde Turgut Bey'in ölüp ölmeyeceği ise merak konusu olmuştu. Osman Bey ise Turgut Bey'i kurtarmak için harekete geçiyor. Dizide merak edilen karaktere Rüzgar Aksoy hayat veriyor. Peki Turgut Bey ölecek mi? Rüzgar Aksoy Kuruluş Osman'dan ayrılıyor mu?

TARİHTE TURGUT BEY KİMDİR?

Turgut Bey'in tarihte kim olduğu merak ediliyordu. Kuruluş Osman'da yer alan karakterlerden biri olan Turgut Bey kimdir? Hayatına dair çok az bilgi bulunan Turgut Alp, ilk Osmanlı kaynaklara göre Osman Bey’in yanında bulunmuş bir isimdir Aynı zamanda Yarhisar’ın alınmasına katılmış, ardından İnegöl’ün fethiyle görevlendirilmiştir.  Turgut Alp’in 735 yılında sağ olduğu bilinmekte, fakat epeyce yaşlı olduğu anlaşılmaktadır. Osman Bey'in yanında bulunan bu şahsın birçok tarihi olaydaki zaferle ilgisi olduğu düşünülüyor. Mezarı ise İnegöl'dedir.

rüz

RÜZGAR AKSOY DİZİDEN AYRILIYOR MU?

Dizide Turgut Bey'in karakterinin henüz bitmediği söyleniyor. Turgut Bey'in esir alındığı yerden kurtulacağı da söyleniyor. Başarılı oyuncunun diziye devam edeceği edinilen bilgiler arasında yer aldı. 

5 Ocak 1981 yılında İstanbul'da dünyaya gelen başarılı oyuncu Haliç Üniversite Konservatuvar Bölümü mezun olmuştur. Başarılı oyuncu Aksoy ilk oyunculuk deneyimini 2010 yılında başrollerinde Oktay Kaynarca ve Mehmet Akif Alakurt'un yer aldığı Adanalı isimli dizide yer alarak yapan Rüzgar Aksoy ardından Star Tv ekranlarında yayınlanann başrollerinde Neslihan Atagül ve Burak Özçivit'in yer aldığı dizide Kemal'in abisine hayat vererek Kara Sevda dizisi ile popülerliğini yeniden elde etti. Oyuncu son dönemde Keşif Çanakkale ve Deliler filminde yer aldı.

Şimdilerde ise Atv ekranlarında yayınlanan başrollerinde Burak Özçivit ve Yıldız Çağrı Atiksoy'un yer aldığı Kuruluş Osman isimli dizide Turgut Bey olarak yer almaktadır.