Kuruluş Osman bu akşam yeni bölümü ile ATV ekranlarında yerini alacak. Kuruluş Osman dizisinde bu akşam Osman bey ve Kayılara Nikea da tuzak kurulacak. İşte o tuzak ve gelişmeleri haberimizde sizlerle.. Detaylar ve gelişmeleri kamumanset.com haberlerimizden takip edebilirsiniz..

Kuruluş Osman' da Bizans imparatorunun onayı ile birlikte Nikea Valisi Manuel' i de ortadan kaldırarak şehrin kontrolünü eline almaya çalışan Saguros hain planlar içerisindedir. Osman bey ile Kayı kafilesini kabul etmiştir. 

Fakat bu davet hiç normal bir davet değildi. Nikola' nın ajanı, Osman beu ile kafile için hazırlanan sofradaki şerbetlere zehir koymuşlardı. Osman bey ve Kafile bu şerbetten içtiklerinde toplu olarak zehirlendiler. 

Kuruluş Osman dizisinde dikkatler üstüne çeken bir diğer sahne ise, Tekfur Nikola' nın saldırısına uğrayan Osman Bey yaralı olarak kurtuluyor ve peşlerine takılan savaşçıları da yenerek Malhun hatun ile birlikte bir mağaraya sığınıyorlar. 

Osman bey ve Malhun hatun bu sırada yaralılar ve mağarada bir ateş yakarak başında oturarak birbirlerini tedavi etmeye çalışıyorlar. Malhun Hatun kendi ağır yarasına aldırış etmeden yaktıkları ateş ile hançerini ısıtarak Osman Beyin oluşan yaralarını dağlıyor. 

Bu sırada acıdan kendisinden geçen Osman bey ise Malhun Hatun' a teşekkür sözlerinde bulunuyor. " Var olasın hatunum, Yanımda dağ gibi durursun" şeklinde sözleri ile Malhun hatuna teşekkürlerini dile getirmektedir. 

Kuruluş Orman her hafta çarşamba günleri saat 20.00 itibari ile ATV ekranlarında yayın hayatına devam ediyor. Detaylar ve gelişmeler kamumanset.com haberimizde sizlerle..

İşte Osman Bey' in Duası : 

"Ya Rabbim her türlü meşakkatten sana sığınırım. Sen ki Eyyub Aleyhisselamın amansız derdine deva buldun. Yunus Aleyhisselamı balığın karnında yaşattın. Yusuf Aleyhisselamı kuyudan çıkarttın. Görklü Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa'yı müşriklerin zulmünden korudun. Onu sığındığı mağarada bir güvercin yumurtası ve bir örümcek ağıyla korudun. Ey merhameti yüce Rabbim, nebilerinin, evliyalarının hürmetine bize yardım eyle. Alplerimi sağ salim bulmayı nasip eyle. Keferenin kıydığı şehitlerimizin intikamına bizleri memur eyle! Senden başka yöneleceğimiz kapı yok. Sen kapından eli boş çevirme ya rabbi! Amin. "