Kuruluş Osman Nerede Çekiliyor Kuruluş Osman Diziye Yeni giren Oyuncular Kuruluş Osman Nerede Çekiliyor Kuruluş Osman İstanbulun Dizi Seti Nerede Dizi Seti nerede Kuruluş Osman TRT 1 ekranlarında yayınlanan Diriliş Ertuğrul’un devam niteliğinde olarak devam edecek dizilerden biri olacak. Diriliş Ertuğrul’dan sonra fenomen olarak devam edecek olan dizilerden biri de Burak Özçivit’i başrollerinde oynadığı Kuruluş Osman dizisi olacak.

ATV ekranlarında yayınlanan Kuruluş Osman dizisi yeni sezona bomba gibi başladı. Kuruluş Osman dizisinde Osman rolüyle Burak Özçivit karşımıza çıkmıştı. Ancak yeni sezonda diziye dahil olan yeni oyuncuların olduğunu görmekteyiz. Ayrıca dizinin izleyicileri tarafından dizinin nerede çekildiği merak ediliyordu. Kuruluş Osman dizisi İstanbul Riva’da çekilmektedir. Ara bölümlerde eskiden ülkemizde bulunan kalelerde de çekimler yapılmaktadır. Ancak bunlar genellikle kısa süreli görüntüle olarak karşımıza çıkmaktadır.

Kuruluş Osman dizisine yeni dahil olan oyuncuları incelediğimizde ilk olarak Aksakallı olarak diziye dahil olan Cüneyt Arkın karşımıza çıkmaktadır. Yaşı itibariyle seçilebilecek en önemli kişilerden birisi olarak karşımıza Aksakallı olarak çıkmaktadır. Dizide Osman beyin akıl hocalığını yapacaktır. Bir diğer oyuncu ise Ertuğrul gazi rolünün kimin oynayacağı idi. Dizide adını duysakta ilk bölümünde karşımıza çıkmadı ancak Ertuğrul gazi rolünü de Tamer Yiğit canlandıracaktır. Bir diğer oyuncu ise Osman’ın yükselişini engellemek amacıyla Bizanslı komutan Aya Nikola rolüyle Erkan Avcı karşımıza çıkmaktadır. Dizide epey bir oynayacak gibi görünen Aya Nikola bakalım Osman’la baş edebilecek mi. Erkan Avcı 17 Aralık 1982'de Diyarbakır'da dünyaya gelmiş ve Mimar Sinan Üniversitesini bitirmiştir. Karadayı dizisinde canlandırdığı Barut Necdet karakteri ile ün kazanmıştır. Başarılı oyuncu Erkan Avcı daha önce Can, Gişe Memuru, Zenne, Uzun Hikaye, Müslüm filmlerinde yer almıştır.

Diziye dahil olan bir diğer oyuncu ise hapishanede esir olarak bulunan ve kaçırılmasına yardımcı olan Bizanslı komutan Nikola’nın Osmanı yenmek için yanında görmek istediği Klatyostur. Bizanslı komutan Flatyos rolünü ise yakından tanıdığımız Seçkin Özdemir canlandırmaktadır. Bu iki Bizanslı komutan Kuruluş Osman dizisinde Osmana karşı savaş içerisinde olacak ve Osmanın devlet kurmasına engel olmaya çalışacaktır.

Gözden kaçırmayın

'Elite' Sezon 5'te Ivan'ı Kim Oynar? Brezilyalı Aktörle Tanışın 'Elite' Sezon 5'te Ivan'ı Kim Oynar? Brezilyalı Aktörle Tanışın

Kuruluş Osman dizisinde çocuk oyuncu rolüyle diziye dahil olan Ahmet karakteridir. Demirci Semirin oğlu olarak diziye dahil olan Ahmet Bizanslıların obaya baskın vermesi anında babasıyla birlikte esir düşerek İnegöl kalesine götürülmüş, kalede babası gözlerinin önünde şehit edilmiştir.

Kulucahisar kalesinin fethedilmesiyle Bizans imparatorunun bütün öfkesinin üzerine çeken Osman bey büyük bir zafer kazanmanın vermiş olduğu rehavetle obasına baskın yemiş ve obada bulunan kadın çocuk Alpler Bizanslılar tarafından şehit edilmiştir. Osman beyin buna karşılık Tekfur Aleksi ile kanlı bir savaşa girmiş ve savaşı kazanmıştır. Bunun üzerine Bizans imparatoru Osman beye karşılık Aya Nikolayı görevlendirmiştir. Nikola Osman beye karşı savaşacağını ancak bütün tekfur ve ordularının kendisine bağlanarak tam yetkiyle bu işi kabul ettiğin ayrıca esir olarak bulunan Flatyosunda ordularının başında bulunmasını istemiştir.

Osman Bey; Aksakallılar'dan aldığı görevle Alplerini bir araya toplar. Ertuğrul Bey'in dönüşü ise yaralarını sarmaya çalışan Kayı Obası'nda coşkuyla karşılanır. Osman Bey ve Alpleri Bizans ordusunu bertaraf edebilecek mi? Osman Bey, Aksakallılar'dan nasıl bir vazife alacak? Ertuğrul Bey'in dönüşüyle Kayı Obası'ndaki dengeler nasıl değişecek? Aya Nikola, uç bölgesinde Bizans hakimiyetini yeniden tesis etmek için neler yapacak? Bala Hatun, Kayılar'a yapılan baskından kurtulabilecek mi?