Konya' da 5.1 şiddetinde deprem meydana geldi. İşte Konya' daki deprem hakkında detaylar ve gelişmeler haberimiz kamumanset.com' da sizlerle..

Konya' da 5.1 şiddetinde deprem meydana geldi. İşte Konya' daki deprem hakkında detaylar ve gelişmeler haberimiz kamumanset.com' da sizlerle..

Konya depremi kentin bir çok bölgesinde hissedildi. Konya ilinin Meram ilçesi merkezli meydana gelen deprem 5.1 şiddetinde oldu ve birçok kısımda da hissedildi. 

AFAD' ın ilk değerlendirmesine göre Konya Meram merkezli yaşanan depremin şiddetinin 5.1 olduğu ve Merkez üssünün de Konya Meram olduğu biliniyor. 

Konya ilinde yaşanan bu depremin büyüklüğü 5.1 olarak belirlenirken, derinliğinin ise 10.61 km olduğu belirtilmiştir. Konya ilinin Meram ilçesinde meydana gelen bu deprem, Antalya, Aksaray ve Isparta illerinde de hissedilmiştir. 

Kısmetse Olur Eslem Kimdir Furkan'la Daha Önceden Tanışıyorlar Mı? Kısmetse Olur Eslem Kimdir Furkan'la Daha Önceden Tanışıyorlar Mı?

Konya' da meydana gelen bu depremin büyüklüğünü Rasathane 5.0 olarak belirlerken, sonrasında da birçok artçı depremin sık sık meydana geldiği de belirtilenler arasında yerini alıyor. 

Depremi hisseden birçok kişi gece ve soğuk demeden kendilerini dışarıya attılar. 

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay sosyal medya hesabından yaşanan depreme ilişkin hemen bir açıklamada bulundu. 
Vatandaşlara panik yapmamaları çağrısında bulunan Uğur İbrahim Altay “Deprem' i hisseden tüm hemşehrilerime geçmiş olsun. Lütfen panik yapmayın.  Allah beterinden korusun. Gelişmeleri takip ediyoruz. Önemli gelişmeler olursa aktaracağım” sözlerini dile getirmiştir. 
Konya Valiliği’ nden yapılan açıklamaya göre ise “İlimiz Meram ilçesinde saat 20.43 sıralarında 5.1 şiddetinde deprem meydana gelmiştir. An itibariyle herhangi bir olumsuzluk tespit edilmemiştir. Taramalarımız devam etmektedir. Gelişmeler takip edilerek kamuoyu bilgilendirilecektir” ifadelerine yer verildi.