Kırmızı Oda yeni bölümde yeni bir ismi izleyeceğiz. Kırmızı Oda Keklik karakterini yakından inceleyeceğiz. İşte detaylar..

Kamumanset.com - Kırmızı Oda yeni bölümde yeni bir ismi izleyeceğiz. Kırmızı Oda Keklik karakterini yakından inceleyeceğiz. İşte detaylar..

Kırmızı Oda dizisinde yeni bölümde Keklik karakterini yani Ayta Sözeri' yi izleyeceğiz. Ayta Sözeri kimdir gelin daha yakından inceleyelim. 

Kırmızı Oda Keklik Ayta Sözeri Kimdir?

Kırmızı Oda dizisinde yeni sezonda yer alan Ayta Sözeri 31 Mart 1976 yılı Almanya Nürnberg' de dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu Ayta Sözeri 1982 yılında yani 6 yaşında iken ailesi ile birlikte Türkiye' ye dönüş yapmıştır. Türkiye' ye dönüş yaptıktan sonra İzmir' e yerleşen başarılı sanatçı Ege Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Sonrasında ise Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Sanat Müziği korosunda Türk Müziği eğitimini almıştır. Başarı sanatçı bu eğitimin ardından ise Sezen Aksu gibi sanatçılara konserlerinde geri vokallik yapmıştır. 20 li yaşlarında ameliyat olan başarılı sanatçı Ayta Sözeri çok iyi bir insan hakları aktivistidir. Kadın olma isteğini ilk kez ortaokulda fark eden başarılı oyuncu bu durumu ilk olarak annesi ile konuşmuş, sonra babası bu  durumu öğrendiğinde onu evden kovmuştur.  

Başarılı sanatçı Benim Söyle isimli yarışma programında jüri üyeliği yapmıştır. 2019 yılında, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda verdiği ilk konser ile Belkıs Özener' i de programında ağırlamıştır. Başarılı sanatçı Ayta Sözeri' nin verdiği konserler ciddi anlamda büyük ilgi görmüştür. Başarılı sanatçı 2020 yılında ise Bodrum Antik Tiyatrosunda başarılı sanatçı Gülden Karaböcek' i programında ağırlamıştır. 

Başarılı sanatçı Ayta Sözeri 1.79 boyunda, 64 kilo ağırlığındadır ve koç burcudur. 

Başarılı Sanatçı Ayta Sözeri' nin yer aldığı projeler

2000 - Dadı - Şarkıcı

2000 - Hayat Bağları - Hapishane Müdürü

2006 - Arka Sokaklar - Aydan

2007 - Kuzey Rüzgarı - Okşan 

2008 - Dudaktan Kalbe - Mahkum

2009 - Akasya Durağı - Naciye

2009 - Kahramanlar - Arzu

2010 - Parmaklıklar Ardında - Mahkum

Kim Milyoner Olmak İster'e Katılan Sefo Joker Olarak İrem Derici'yi Çağırdı Kim Milyoner Olmak İster'e Katılan Sefo Joker Olarak İrem Derici'yi Çağırdı

2011 - Papatyam - Şebnem

2012 - Acayip Hikayeler - Cansu

2012 - Kayıp Şehir - Duygu

2014 - Ulan İstanbul - Umay

2015 - Paramparça - Nezaket

2020 - Kırmızı Oda - Keklik