Ayta Sözeri Erkek Hali Kırmızı Oda Keklik Kim? Ayta Sözeri hakkında merak edilenler.. Kırmızı Oda Ayta Sözeri trans mı?

Ayta Sözeri Erkek Hali Kırmızı Oda Keklik Kim? Ayta Sözeri hakkında merak edilenler.. Kırmızı Oda Ayta Sözeri trans mı? Kırmızı Oda dizisinin Keklik'i Ayta Sözeri kimdir, kaç yaşında? Ayta Sözeri trans mı? Başarılı oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çeken Ayta Sözeri Türkiye'nin ilk trans oyuncusudur. İnsan hakları savunucusu olan başarılı oyuncu birçok dizi ve filmde yer almıştır. 

ayta2

Gözden kaçırmayın

'Elite' 6. Sezon Prömiyer Tarihi? Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey 'Elite' 6. Sezon Prömiyer Tarihi? Şimdiye Kadar Bildiğimiz Her Şey

AYTA SÖZERİ KİMDİR?

Kırmızı Oda dizisinde yeni sezonda yer alan Ayta Sözeri 31 Mart 1976 yılı Almanya Nürnberg' de dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu Ayta Sözeri 1982 yılında yani 6 yaşında iken ailesi ile birlikte Türkiye' ye dönüş yapmıştır. Türkiye' ye dönüş yaptıktan sonra İzmir' e yerleşen başarılı sanatçı Ege Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Sonrasında ise Dokuz Eylül Üniversitesi Türk Sanat Müziği korosunda Türk Müziği eğitimini almıştır. Başarı sanatçı bu eğitimin ardından ise Sezen Aksu gibi sanatçılara konserlerinde geri vokallik yapmıştır. 20 li yaşlarında ameliyat olan başarılı sanatçı Ayta Sözeri çok iyi bir insan hakları aktivistidir. Kadın olma isteğini ilk kez ortaokulda fark eden başarılı oyuncu bu durumu ilk olarak annesi ile konuşmuş, sonra babası bu  durumu öğrendiğinde onu evden kovmuştur.  

Başarılı sanatçı Benim Söyle isimli yarışma programında jüri üyeliği yapmıştır. 2019 yılında, Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda verdiği ilk konser ile Belkıs Özener' i de programında ağırlamıştır. Başarılı sanatçı Ayta Sözeri' nin verdiği konserler ciddi anlamda büyük ilgi görmüştür. Başarılı sanatçı 2020 yılında ise Bodrum Antik Tiyatrosunda başarılı sanatçı Gülden Karaböcek' i programında ağırlamıştır. 

ayta

Başarılı sanatçı Ayta Sözeri 1.79 boyunda, 64 kilo ağırlığındadır ve koç burcudur. 

AYTA SÖZERİ PROJELERİ

2000 - Dadı - Şarkıcı

2000 - Hayat Bağları - Hapishane Müdürü

2006 - Arka Sokaklar - Aydan

2007 - Kuzey Rüzgarı - Okşan 

2008 - Dudaktan Kalbe - Mahkum

2009 - Akasya Durağı - Naciye

2009 - Kahramanlar - Arzu

2010 - Parmaklıklar Ardında - Mahkum

2011 - Papatyam - Şebnem

2012 - Acayip Hikayeler - Cansu

2012 - Kayıp Şehir - Duygu

2014 - Ulan İstanbul - Umay

2015 - Paramparça - Nezaket

2020 - Kırmızı Oda - Keklik