Kırmızı Oda dizisi her hafta cuma günleri saat 20.00 de TV 8 ekranlarında yerini almaya devam ediyor. Sevilen dizideki Firuzan karakterini gelin daha yakından inceleyelim. Detaylar ve gelişmeler kamumanset.com' da sizlerle olacak..

Kırmızı Oda dizisindeki Keklik' in annesi Firuzan karakteridir. İşte Keklik' in annesini canlandıran Firuzan' ı gelin daha yakından tanıyalım. 

Keklik annesi için  ''Anacığımın adı Firuzan, parlayan demekmiş. Adı gibi çok güzel bir kızmış. Ay parçası derler ya hani öyle. İlk çocukmuş annem. Düşük yapmış hep. Babası kuma almış ve üç tane erkek kardeşi doğmuş. O kadar fakir bir ailede doğmuş ki anacım, bazı geceler aç yatarlarmış.'' şeklinde güzel sözlerde bulunmuştu geçtiğimiz bölüm. 

Keklik' in annesi hamile iken uzun süre aç kalarak hastaneye kaldırılır, sonrasında iyi bir hemşire ona refakatçilik işi ayarlar ve hastanelerde yakını olmayan kişiler için refakatçilik yaparak ve hastane içerisinde bir yerde kalarak geçimini devam ettirmeye çalışır. Bu sıralar Keklik' e hamile olan Firuzan kendi kendine ayakta kalmaya çalışır. 

kırmızı oda

Kırmızı Oda dizisindeki Keklik' in Annesi Firuzan' ı canlandıran Şifanur Gül Kimdir?

Şifanur Gül 1995 yılında Ankara ilinde doğmuştur. Başarılı oyuncu Şifanur Gül, Ankara Üniversitesi Devlet Tiyatrosunda Oyunculuk Anabilim Dalı mezunu olmuştur. Başarılı oyuncu daha lise yıllarında oyunculuk eğitimleri almaya başlamıştır. 

Mezuniyeti ardından tiyatroda oyuncu olarak çalışırken, Focus Film sahibi Nilgün Sağyaşar' ın dikkatinden kaçmamış ve böylece 2019 yılındaki Sevdim Seni Bir Kere isimli dizide başrol olarak ekranlarda Eylül karakteri ile yerini almıştır. 

Sonrasında TRT 1 ekranlarında yayın hayatına merhaba deyen Uyanış Büyük Selçuklu dizisi ile Gülperi karakterini canlandırmıştır. 

Ardından ekranlardaki serüveni kısa süren Cam Tavanlar dizisi ile boy gösteren başarılı oyuncu Şifanur Gül, şimdilerde ise Kırmızı Oda dizisindeki Keklik karakterinin annesinin gençliğini canlandırmaktadır. 

Kırmızı Oda dizisi yeni sezonda da TV 8 ekranlarında saat 20.00 de yerini almaya devam ediyor. Sevilen dizi Kırmızı Oda her hafta cuma akşamları Tv 8 ekranlarında sizlerle.. Detaylar ve gelişmeler de kamumanset.com' da sizlerle olacak, takipte kalınız.