Kingdom Hearts 4, piyasaya sürüldüğünde Unreal 5'e yükseltilecek ve 'birkaç seviye daha yüksek görseller alın'Square Enix'in , Pazar günü piyasaya sürülen Kingdom Hearts 4 oyununun oyunun son sürümü için Unreal Engine 5'e yükseltileceğini söylediği bildirildi.

Kingdom Hearts 4, piyasaya sürüldüğünde Unreal 5'e yükseltilecek ve 'birkaç seviye daha yüksek görseller alın'
Square Enix'in , Pazar günü piyasaya sürülen Kingdom Hearts 4 oyununun oyunun son sürümü için Unreal Engine 5'e yükseltileceğini söylediği bildirildi.

Yayına göre , ilk fragmanında gösterilen KH4 görüntüleri Unreal Engine 4'te gerçek zamanlı olarak çalışıyor. Ancak oyunun geliştirme ekibinin şu anda Unreal Engine 5'i paralel olarak test ettiği iddia ediliyor.

Famitsu'ya göre, "Tam oyun Unreal Engine 5 ile yapılacak ve aydınlatma ve detay kalitesi birkaç seviye daha yüksek olacak." Kingdom Hearts 4'ün, KH3'ün arkasındaki aynı ekip olan Square Enix'in Osaka stüdyosu tarafından ortak yönetmen Yasushi Yasue tarafından geliştirildiği iddia ediliyor.

Aynı 20. Yıldönümü etkinliğinde, Kingdom Hearts serisi yönetmeni Tetsuya Nomura'nın , Kingdom Hearts 3'ün Toy Box dünyasında yer alan kurgusal bir video oyunu olan Verum Rex'e dayalı gerçek bir oyun yaratmayı düşündüğünü açıkladığı söyleniyor .

Kurgusal oyun, Kingdom Hearts 4'ün yer alacağı aynı alternatif dünya olan Quadratum'da geçiyor.

Nomura'nın Pazar günü katılımcılara, bir noktada gerçek bir Verum Rex oyunu ve Kingdom Hearts 4 oluşturmak arasında kaldığını, ancak iki konsol oyununu paralel olarak yapmanın zor olacağı için sonunda ikincisine karar verdiğini söyledi.

Square Enix'e göre Kingdom Hearts 4, 'Lost Master Arc' başlıklı “destansı yeni bir hikayenin” başlangıcını işaret edecek.
Oyuncular, Square Enix'in "Kraliyet Kalpleri serisinde daha önce hiç görülmemiş, muhteşem, gerçekçi bir dünyada kurulmuş büyük, geniş bir şehir" olarak tanımladığı Quadratum ile tanıştırılıyor.

Serinin marka yöneticisi Ichiro Hazama, hazırladığı bir açıklamada, "Serinin 20. yıl dönümünü iki yeni Kingdom Hears oyununun duyurulmasıyla kutlamaktan heyecan duyuyoruz" dedi.

19. Büyük No Man's Sky Güncellemesi Şimdi PS5 ve PS4'te Çıktı 19. Büyük No Man's Sky Güncellemesi Şimdi PS5 ve PS4'te Çıktı

"Yıllar boyunca verdikleri tüm destek için hayranlarımıza teşekkür etmek istiyoruz ve Sora için yaşanacak her şeyi deneyimlemelerini sabırsızlıkla bekliyoruz."