Karın gribi nedir vatandaşlar arasında merak ediliyor. Karın gribinin belirtileri nelerdir ve karın gribi tedavisi nasıl yapılır ayrıntılarıyla Kamumanset.com'da.

Karın gribi nedir vatandaşlar arasında merak ediliyor. Karın gribinin belirtileri nelerdir ve karın gribi tedavisi nasıl yapılır ayrıntılarıyla Kamumanset.com'da.

Kış aylarında sağlığı tehdit eden bir grip çeşidi de karın gribidir. Bu yüzden karın gribi nedir sorusu halk arasında sıklıkla soruluyor. Havanın soğumasından değil de insanların uzun süreler boyunca kapalı alanlarda bulunmasından dolayı çoğu kişi bulaşıcı hastalıklara yakalanabiliyor. Karın gribi belirtileri insanlar en çok kapalı ortamlarda kaldığında görülebiliyor. Bu hastalığın ismini ilk defa bu sene duysakta özellikle çocuklarda kreş ve okul dönemlerinde bu hastalık sık sık görülüyor. Karın gribi tedavisi nasıl olur diye merak edenler için ayrıntılarıyla Kamumanset.com'da. 

2-31

KARIN GRİBİ NEDİR VE BELİRTİLERİ NELERDİR
İsmini ilk kez bu sene duyduğumuz karın gribi, ‘Norovirüs’ isimli bir virüsün sebep olduğu, son derece bulaşıcı bir hastalıktır. Karın gribi nedir sorusu son günlerde birçok kişiyi etkisi altına aldıktan sonra merak edilmeye başlandı. Bulaşıcı bir hastalık olan karın gribi, günümüzün yeni hastalıklarından bir tanesi oldu. Avrupa’da da hali hazırda bir çok kişiyi etkilemiş olan karın gribi belirtileri arasında bulantı, kusma, karın ve baş ağrısı, ishal, yüksek ateş ve vücut kırgınlığı gibi etkenler bulunuyor. Karın gribi tedavisi için antibiyotik kullanımı etkisiz olduğundan dolayı tavsiye edilmiyor. Çünkü, bildiğiniz üzere, antibiyotik kullanımı vücuttaki iyi huylu ve bağışıklık sisteminizi güçlendiren bakterileri öldürür ve bu durum iyileşme hızınızı düşürür. Bu virüsün düşmanları başında hijyen geliyor bu yüzden çamaşır ve bulaşıklarınızı en az 60 derecede yıkamanız gerekiyor. Uzmanlara göre özellikle tehlikede olanlar gebeler, yaşlılar ve akciğer hastaları. Bağışıklık sistemi zayıf olan kişiler, bu hastalığın da tehdidi altındadır. Söz konusu olan gribin bir çeşidi olunca, korunma yöntemleri de griple ortak oluyor. Hijyen dışında, kış hastalıklarının en bilinen düşmanı olan bol sıvı tüketimi, karın gribi hastalığının da başlıca düşmanlarından. Elleri sık sık yıkamak, gün içinde dokunulan yüzeylerin dezenfekte edilmesi ve dışarıda giyilen kıyafetlerin temizliği sağlanırsa, karın gribi virüsüne yakalanma ihtimaliniz azalır.

1-29

Gizemli hepatit salgını Avrupa ve ABD'ye yayılırken yeni uyarı Gizemli hepatit salgını Avrupa ve ABD'ye yayılırken yeni uyarı

KARIN GRİBİ TEDAVİSİ NASIL YAPILIR
Eğer bu hastalığa yakalanırsanız, en az iki gün evde istirahat etmeniz ve virüsü kimseye bulaştırmamanız da tavsiyeler arasında. Çamaşır ve bulaşıkların 60 derecede yıkanmasının tavsiye edilmesinin nedeni, Norovirüs’ün 60 dereceye kadar etkisini gösterebilmesidir. Karın gribi, özellikle hamilelikte sıvı kaybına veya yüksek derecelerde ateşe bağlı olarak, düşük doğuma veya erken doğuma sebep olabilir. Bu sebeple, müdahalelerde ateşin düşürülmesi hayati önem taşır. 12 ila 48 saat arasında vücudunuzda etkisi başlayacak olan Norovirüs, mide, ince bağırsak ve kalın bağırsakta iltihaplı bir hastalık olan mide gribine sebep olur. Bulantı, kusma ve sıvı ishal belirtilerini taşıyan kişilerin karın gribi tedavisi için doktora başvurulması gerekir. Hastane, okul, alışveriş merkezleri gibi kalabalık ortamlar, bu virüse yakalanabileceğiniz ortamlardır. Gariptir ki, kan grubu 0 olan kişilerin bu virüse karşı bir çeşit yatkınlığı vardır. B ve AB kan grubu olan kişiler Norovirüs enfeksiyonuna karşı kısmi olarak korunurlar.